WIOSKA NA ZACISZU | żłobek

ul. Lisia 18a, Warszawa

village quality stamp

1

-

3

Wiek (lat)


8

Maks. liczba dzieci w placówce

Kameralny żłobek na Targówku w Warszawie. Alternatywa dla niani. Kameralne, bliskościowe miejsce opieki działające pod marką Wioski. Reggio Emilia, elementy Montessori, codziennie czas na świeżym powietrzu. Komunikacja NVC.

Typ placówki

punkt opieki dziennej

Maks. liczba dzieci w grupie

-

Maks. liczba dzieci na opiekuna

-

Maks. liczba dzieci w placówce

8

Opieka w niepełnym wymiarze czasu

-

Dofinansowania

tak

Wpisowe

0 zł

Języki

polski, angielski

2550 zł

Miesięcznie


-

Opłaty dodatkowe


-

Wyżywienie

O miejscu

Żłobek: Warszawa, Targówek

W tym miejscu jest również przedszkole dla dzieci w wieku 3–6 lat Wioska na Zaciszu


Jesteśmy bliskościowym miejscem, gdzie na pierwszym miejscu stawiamy tworzenie bezpiecznych, zdrowych relacji, co pozwala na odkrywanie świata i naukę. Tak jak my wierzysz, że tworzenie zdrowych relacji jest kluczowe w rozwoju człowieka, a przy tym pozwala na naukę i eksplorowanie? A przy tym bliskie Ci jest podejście pedagogiczne Marii Montessori i nauka poprzez doświadczanie i projekty? Dołączcie do nas!


Co otrzyma u nas Twoje dziecko?


▪️ bezpieczne, zdrowe relacje, które umożliwiają odkrywanie świata i naukę

▪️ edukację zgodną z metodami Reggio Emilia i Marii Montessori oraz naukę poprzez doświadczanie i projekty

▪️ rozwój umiejętności społecznych w grupie zróżnicowanej wiekowo

▪️ codzienne wyjścia na zewnątrz, niezależnie od pogody

▪️ możliwość nauki w dwujęzycznym środowisku (polski i angielski)


Co otrzymasz u nas jako rodzic?


▪️ pewność, że Twoje dziecko będzie czuło się zadbane, widziane, spełnione, a jednocześnie wolne

▪️ zrozumienie dla Twoich decyzji jako rodzica i pełne wsparcie

▪️ możliwość uczestnictwa w budowaniu społeczności, w której dziecko jest traktowane na równi


Czego nie robimy?


▪️ nie stosujemy kar i nagród

▪️ nie trzymamy się wytycznych tradycyjnego podejścia systemowego

▪️ nie zmuszamy dzieci do drzemki i jedzenia


To miejsce jest dla Was, jeśli...


▪️ wierzysz, że tworzenie zdrowych relacji jest kluczowe w rozwoju człowieka i tego właśnie oczekujesz od przedszkola

▪️ bliska jest Ci idea edukacji domowej, ale jednocześnie chcesz dbać o kontakt dziecka z rówieśnikami i szukasz miejsca, które Cię w tym wesprze

▪️ cenicie podejście pedagogiczne Montessori i naukę poprzez doświadczanie i projekty

▪️ szukasz alternatywy dla tradycyjnego myślenia o żłobku i przedszkolu


To miejsce może nie być dla Was, jeśli...


▪️ szukasz tradycyjnej edukacji z systemem kar i nagród, ścisłą realizacją podstawy programowej, planem pracy rozpisanym na cały rok

▪️ nie masz gotowości ani chęci na aktywne uczestnictwo w społeczności i współtworzenie relacji z innymi rodzicami dzieci z wioski

▪️ nie chcesz, żeby Twoje dziecko spędzało czas na dworze, gdy pogoda nie jest idealna, nie zgadzasz się z edukacją outdoorową


Wioska Na Zaciszu to żłobek na Targówku w Warszawie, który należy do sieci żłobków i przedszkoli BLISKO, oferujących opiekę i edukację opartą na empatii i szacunku do dziecka, budowaniu relacji i współpracy z rodzicami. Mamy zarówno żłobki w Warszawie, jak i przedszkola w Warszawie należące do BLISKO. Zachęcamy, aby rodzice będący w trakcie rekrutacji do żłobka w Warszawie odwiedzili i poznali nasze placówki, a także pracujących tam pedagogów. Zapraszamy do poznania i doświadczenia zupełnie nowej jakości w edukacji wczesnodziecięcej w żłobku Reggio Emilia, w którym łączymy też elementy Porozumienia bez Przemocy i rodzicielstwa bliskości.

Właściciele

Anna Krywko

Anna Krywko

właścicielka Wioski

Jestem dyplomowaną protetykiem słuchu. Mimo to nieustannie poszukuję własnej ścieżki w życiu, co sprawia, że eksploruję różne dziedziny. Po ukończeniu studiów pracowałam w moim wyuczonym zawodzie, ale także zanurzyłam się w świecie IT, a nawet prowadziłam swój własny biznes. Teraz rozwijam swoje umiejętności jako projektantka grafiki komputerowej. Po przyjściu na świat mojego syna, w moim wnętrzu obudził się wcześniej nieznany mi instynkt. Chcę zapewnić mu jak najlepsze warunki do wychowania i odkrywania świata. Stąd moje fascynacje metodą Montessori, NVC oraz Rodzicielstwem Bliskości. Pragnę stworzyć społeczność, w której każde dziecko czuje się otoczone troską, dostrzeżone, spełnione, ale też wolne.

Magdalena Saczuk

Magdalena Saczuk

właścicielka Wioski

Jestem magistrem technologii żywności i żywienia człowieka, ale los pokierował moje zainteresowania w innym kierunku. Moje córki obudziły we mnie pragnienie poznawania ich i wsparcia w jak najlepszy mi znany sposób. Moje spojrzenie na dziecko, na rolę matki, znacząco się przekształciło. Pragnę, aby jak najwięcej rodziców zrozumiało te perspektywę, w której dziecko jest traktowane na równi, a nie zgodnie z przestarzałym przekonaniem, że "dzieci i ryby głosu nie mają". Pragnę, aby atmosfera w mojej społeczności była ciepła i wspierająca, tak by każdy czuł się bezpieczny i zaopiekowany. Nie jestem zwolenniczką systemu kar i nagród, dlatego skupiam się na naturalnym kształceniu, które promuje wewnętrzną motywację i odbiega od typowych metod nauczania. Idee pedagogiki Montessori, metody Reggio Emilia, Domana są mi bliskie. Chciałabym również, aby Porozumienie bez Przemocy stawało się coraz bardziej powszechne, odwołując się do naturalnej dobroci człowieka. Z tego powodu ukończyłam studia podyplomowe z NVC, aby w jak najlepszy sposób wspierać dzieci i rodziców, z ciekawością i szacunkiem do ich uczuć i potrzeb.

Pedagodzy i opiekunowie

Agata Prokopiuk

Agata Prokopiuk

pedagożka

Od najmłodszych lat charakteryzowałam się otwartością, empatią i pozytywnym nastawieniem do nowych wyzwań. Moi rodzice, poprzez nasze liczne przeprowadzki i podróże, nauczyli mnie, że zmiany są pozytywne - umożliwiają spotkanie ciekawych ludzi i zdobywanie nowych doświadczeń. Kształtowali moją ciekawość świata, zawsze motywując mnie do eksperymentowania i bezpośredniego doświadczenia. Moje dzieciństwo silnie wpłynęło na moją percepcję świata. W czasie szkolnym, matematyka i fizyka budziły we mnie zachwyt. Starałam się zrozumieć, jak działa każda rzecz, rozkręcając wszystko, aby sprawdzić, co jest w środku (choć nie zawsze udawało mi się to potem złożyć ;). Dzięki wsparciu bliskich, nie tylko zgłębiałam teorie i wzory, ale również odkrywałam swoje pasje. Interesuje się sztuką w szerokim tego słowa znaczeniu, a sama hobbystycznie rysuję. Nauczyło mnie to cierpliwości, precyzji i koncentracji. Często sięgam po książki. Cenię czas, w którym mogę oderwać się od codzienności i zanurzyć się w świat fantazji i przygód, co pomaga mi utrzymać kreatywność i pozytywne nastawienie do życia. Wszelkie relacje są dla mnie bardzo ważne. Pomimo wielu obowiązków, staram się znaleźć czas na mojego partnera, rodziców, przyjaciół i psa. Od zawsze otaczałam się zwierzętami różnej wielkości. Przyjmowałam różne "znajdki", pomagając im znaleźć kochające domy. Obecnie poszłam krok dalej i studiuję behawiorystykę zwierząt, jestem animaterapeutą i całym sercem wspieram ideę wielogatunkowych rodzin - nikt nie uczy tak empatii i samodyscypliny jak zwierzęta. Jako licealistka, pracowałam jako wolontariuszka w świetlicy środowiskowej, a podczas studiów jako niania (również z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych). Teraz, jako opiekunka, staram się pomóc dzieciom odkryć piękno świata, który nas otacza. Głęboko wierzę, że każde dziecko jest unikalne i ma w sobie ogromny potencjał. Naszym zadaniem jest pomóc mu w harmonijnym rozwoju i pełnym wykorzystaniu swoich talentów i pasji. Staram się indywidualnie podchodzić do każdego dziecka, dając mu poczucie bezpieczeństwa, ale jednocześnie stawiając nowe wyzwania.

Swietłana Saniukiewicz

Swietłana Saniukiewicz

Przez ostatnie siedem lat pełnię rolę opiekuna dziennego. Jestem świadoma, jak kluczowy dla rozwoju jest ten początkowy okres życia, dlatego staram się, aby moje podopieczne czuły się bezpiecznie, były wysłuchane i aby ich potrzeby były zauważone. Cieszy mnie codzienne towarzyszenie dzieciom w odkrywaniu nowości oraz wspieranie ich w trudniejszych momentach. Obserwowanie, jak podziwiają zarówno wielkie śmieciarki, jak i małe paprochy, sprawia mi ogromną radość. Doceniam ich otwartość na świat i kreatywność. Role opiekuna nauczyła mnie większej wrażliwości na potrzeby innych, ale również na moje własne. Dzięki pracy z dziećmi rozpoczęłam intensywną "pracę" nad sobą. Od półtora roku jestem również matką. Bliska mi jest filozofia rodzicielstwa bliskości. Bycie matką pozwoliło mi na nowo spojrzeć na rodziny. Zrozumiałam różnorodność decyzji, jakie podejmują rodzice. Na co dzień praktykuję minimalizm i ideę zero waste. Haft i wędrówki po górach są moimi ulubionymi formami spędzania wolnego czasu. Staram się myśleć pozytywnie i pielęgnować poczucie wdzięczności.

Lokalizacja

Poniedziałek

8:00 - 17:00

Wtorek

8:00 - 17:00

Środa

8:00 - 17:00

Czwartek

8:00 - 17:00

Piątek

8:00 - 17:00

Sobota

zamknięte

Niedziela

zamknięte

Żłobek na Targówku, na Zaciszu, Warszawa, ul. Lisia 18a. Wioska jest dobrze skomunikowana, nieopodal biegnie ul. Radzymińska. Łatwy dojazd samochodem i komunikacją miejską. Świeżo wyremontowany dom z ogrodem.

Żywienie

default-image

Dieta

wegańska, wegetariańska, bezglutenowa, inna, podstawowa, bez laktozy, bez cukru

Jedzenie dostarczane przez:

firma zewnętrzna (catering)

Opłata za wyżywienie

-

Podejście żywieniowe

BLW, dopasowane do dziecka

Wsparcie dla karmienia piersią

tak

Wspierane alergie

laktoza, gluten, jajka, orzechy, ryby i owoce morza, cytrusy, inne

Program i podejście edukacyjne

default-image

Podejście edukacyjne

NVC - Porozumienie bez przemocy, Montessori, pedagogika waldorfska, filozofia Reggio Emilia

Rożnorodność i inkluzja

tak

Reagowanie na zmiany klimatyczne

tak

Zerówka

tak

Realizacja podstawy programowej

-

Języki

polski, angielski

Forma nauczania języków

immersja językowa

Komunikacja NVC

tak

Dane operacyjne

Polityka zdrowotna

dzieci z objawami (katar i kaszel) mogą przychodzić, jeśli jest zaświadczenie od lekarza, że nie zarażają

Wymagany dowód szczepienia

-

Chusty niemowlęce w użyciu

tak

Pieluchy w użyciu

tak

Nauka toalety

tak

Rodzic obecny podczas adaptacji

rodzic obecny tyle, ile potrzebuje dziecko

Przerwa wakacyjna

2 tygodnie

Dofinansowanie na dziecko

400

Zniżka dla rodzeństwa

-

Zniżka w przypadku nieobecności

-

Wypowiedzenie

1 miesiąc

Rutyna dnia

stała, ale z możliwością dopasowania do dziecka

Drzemka

dostosowana do potrzeb dzieci - określona pora, inne spokojne aktywności jeśli dziecko nie śpi

Zajęcia na świeżym powietrzu

prace w ogrodzie, wycieczki plenerowe, kuchnia błotna, czas na placu zabaw, spacery w okolicy placówki

Czas na świeżym powietrzu

codziennie - również gdy pada deszcz i jest zimno

Plac zabaw / ogród / park

własny plac zabaw, publiczny plac zabaw w pobliżu, własny ogród, park w pobliżu

Aplikacja do kontaktu z rodzicami

tak

Grupy mieszane wiekowo

tak, przez cały dzień i podczas wszystkich aktywności

Wsparcie potrzeb specjalnych

Wspierane potrzeby

-

Aktywności terapeutyczne wliczone w czesne

-

Specjaliści

-

Wsparcie rodziców

-

Aktywności terapeutyczne dodatkowo płatne

-

Placówka integracyjna

-

Harmonogram dnia

8:30 - 9:00

Przyjście i praca z prowokacjami edukacyjnymi

Dzieci zbierają się w Wiosce i pracują z przygotowanymi dla nich prowokacjami edukacyjnymi.

9:30 - 10:00

Śniadanie

Wspólnie myjemy ręce i przygotowujemy się do śniadania. Po śniadaniu dzieci mają czas na dalszą zabawę.

10:00 - 11:00

Wspólne muzykowanie

Po śniadaniu przychodzi czas na przywitanie każdego dziecka i wspólne muzykowanie. A następnie swobodną zabawę bądź eksplorowanie prowokacji.

11:00 - 12:30

Spacer i prowokacje edukacyjne na dworze

Staramy się codziennie wychodzić na zewnątrz przez cały rok. Przed wyjściem zawsze sprawdzamy jakość powietrza.

12:30 - 13:00

Zupa

Po spacerze jemy zupę.

13:00 - 15:00

Czas odpoczynku

Przyciemniamy światło, zasłaniamy zasłony, włączamy spokojną kołysankę i wprowadzamy atmosferę zachęcającą do snu. Śpiewamy kołysanki, czytamy książeczki do snu i dzieci zasypiają na drzemkę. Dzieci, które nie śpią, czytają, odpoczywają, obserwują naturę.

15:00 - 17:00

Drugie danie i zabawa z prowokacjami

O 15 po drzemce przygotowujemy drugie danie, a po zjedzeniu posiłku dzieci mają czas na zabawę i pracę z prowokacjami.

Verified by BLISKO PROTECT

Ta placówka przeszła proces weryfikacji. Oznacza to, że spełnia standardy bezpieczeństwa i jakości wyznaczone przez BLISKO.

Dowiedz się więcej

Widzisz coś niepokojącego w tej placówce? Nie spełnia ona standardów BLISKO?

Regulamin płatności

Social media

facebookinstagram

2550 zł

Miesięcznie

tak

Wolne miejsca