WIOSKA MOTYLI | przedszkole

ul. Stabłowicka 117E, Wrocław

2300 zł

Miesięcznie

4-6

Wiek (lat)

10

Maks. liczba dzieci w placówce

Przedszkola na Stabłowicach we Wrocławiu. Alternatywa dla tradycyjnego przedszkola. Przestrzeń wspiera naturalną ciekawość dzieci. Porozumienie bez Przemocy (NVC). Podejście Reggio Emilia, wspieranie pomysłów dzieci. Bez kar i nagród. Wioska bliskościowa dla przedszkolaków.

Typ placówki

warsztaty dla przedszkolaków

Maks. liczba dzieci w grupie

-

Maks. liczba dzieci na opiekuna

-

Maks. liczba dzieci w placówce

10

Opieka w niepełnym wymiarze czasu

-

Dofinansowania

nie

Wpisowe

1700 zł

Języki

angielski

O miejscu

Przedszkole: Wrocław, Stabłowice

W tym miejscu jest również żłobek dla dzieci w wieku 1–3 lata Wioska Motyli


Ruszamy w czerwcu 2024! Serdecznie zapraszamy do kontaktu w sprawie zapisów dzieci do Wioski. To miejsce, gdzie dzieci mogą być sobą, a dorośli mogą poczuć ulgę. Przestrzeń została zaprojektowana, aby spełniać potrzeby najmłodszych i wspierać ich naturalną ciekawość poznawania świata. Dążymy do tego, aby otoczenie sprzyjało rozwojowi dzieci i zapewniało poczucie bezpieczeństwa. Towarzysząc najmłodszym, stosujemy zasady komunikacji niewerbalnej, pozwalając emocjom i przeżyciom wyjść na zewnątrz.


Co otrzyma u nas Twoje dziecko?

▪️ będzie częścią małej, dwujęzycznej społeczności, gdzie indywidualne umiejętności i zainteresowania są pielęgnowane w duchu rodzicielstwa bliskości i filozofii Reggio Emilia

▪️ przyjazne otoczenie wypełnione neutralnymi kolorami, naturalnymi zabawkami i pięknym ogrodem, gdzie dzieci mogą spędzać czas obserwując rośliny, które same posadziły

▪️ profesjonalną opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej, która skupia się na budowaniu relacji z dziećmi opartych na wzajemnym szacunku i zaufaniu


Co otrzymasz u nas jako rodzic?

▪️ pewność, że Twoje dziecko jest w bezpiecznym, wspierającym środowisku, które promuje zdrowy rozwój fizyczny i emocjonalny

▪️ możliwość obserwowania postępów Twojego dziecka poprzez regularne aktualizacje i spotkania z opiekunami


Czego nie robimy?

▪️ nie ignorujemy indywidualnych potrzeb i zainteresowań dzieci

▪️ nie pozwalamy na brak wzajemnego szacunku i zaufania w relacjach z dziećmi


To miejsce jest dla Was, jeśli...

▪️ szukasz przedszkola, które promuje dwujęzyczność, indywidualny rozwój dziecka, relacje oparte na szacunku i zaufaniu oraz bliskość z naturą

▪️ szukasz alternatywy dla tradycyjnego przedszkola


To miejsce może nie być dla Was, jeśli...

▪️ Ty i Twoje dziecko potrzebujecie ram, z góry ustalonego i przewidzianego planu - tutaj program jest modyfikowany w podążaniu za potrzebami i pomysłami dzieci


Jeśli po zapoznaniu się z informacjami czujesz, że to miejsce nie jest dla Was, wróć na naszą mapę i poszukaj innego przedszkola we Wrocławiu lub konkretnie w dzielnicy: Stabłowice.

Właściciele

Karolina Szafraniec

Karolina Szafraniec

właścicielka Wioski

Zawsze czuliśmy, że w nas tkwi pragnienie, aby wpłynąć na świat w jakiś sposób. Droga do tego celu wydawała się niejasna, aż do momentu, kiedy zostaliśmy rodzicami. Niespodziewanie odkryliśmy, że dla naszych dzieci my jesteśmy całym ich światem, a jednocześnie każdego dnia kształtujemy otoczenie, w którym dorastają. Jest nasze przekonanie, że wartości, które przekazujemy naszym pociechom na początku ich życia, będą rozwijały się w nich przez cały czas. Dlatego pragniemy zerwać z etykietkami, które często są przypisywane dzieciom i ich rodzicom. Chcemy stworzyć dla Was przestrzeń, w której zarówno dzieci, jak i rodzice będą mogli skoncentrować się na tym, co naprawdę ma znaczenie - na budowaniu silnych relacji, eksplorowaniu świata, poznawaniu siebie nawzajem i wspólnym kształtowaniu lepszego jutra.

Pedagodzy i opiekunowie

Katarzyna Kotecka

Katarzyna Kotecka

Mówię o sobie, że przyszłam na świat z misją bycia ciocią - taką, która zauważa, słucha, towarzyszy i wspiera. W moich interakcjach z dziećmi zauważyłam, że to właśnie tego pragną najbardziej - świadomej, bezpiecznej i serdecznej obecności, która pozwala im rozwijać się w atmosferze zaufania i akceptacji. Jestem pasjonatką muzyki - moja wrażliwość na słowa, dźwięki i otaczającą rzeczywistość prowadziła mnie do komponowania piosenek i wykonywania ich w intymnych, przyświeconych świecami przestrzeniach. Nauczyła mnie także, i nadal uczę się, jak ważne jest wyrażanie emocji i jak bardzo wszystkie uczucia potrzebują bezpiecznego wyjścia. To spostrzeżenie potwierdziłam również obserwując dzieci, dla których kreatywne działania wspomagają ich rozwój emocjonalny. Kocham spędzać czas z dziećmi na łonie natury - przytulać drzewa, poznawać różne kształty, faktury, smaki - czerpać z niej spokój i radość. Dla mnie niezwykle ważne jest, aby kształtować w dzieciach wrażliwość i uważność na świat, który je otacza.

Weronika  Kropiwnicka

Weronika Kropiwnicka

Zanim zostałam mamą, wszyscy wokół mówili mi, że dziecko to tylko ograniczenie, że po narodzinach dziecka życie się kończy, a wszystkie marzenia i cele trzeba odłożyć na później. Mój syn udowodnił mi, że może być zupełnie inaczej. To właśnie dzięki byciu matką stałam się doradcą ds. noszenia dzieci w chustach i nosidłach, otworzyłam się na nowe znajomości, znalazłam odwagę, aby działać, i teraz jestem tutaj, tworząc 'Wioskę' i będąc wsparciem dla Was i Waszych dzieci, abyśmy mogli rozwijać swój potencjał, odkrywać świat i inspirować się nawzajem w atmosferze wolności i bezpieczeństwa. Chcę podzielić się z innymi doświadczeniem pozytywnego rodzicielstwa i dać dzieciom najlepszy możliwy start w życie, bo na to zasługuje każdy człowiek.

Roksana  Wyczachowska

Roksana Wyczachowska

Nazywam się Roksana. Często żartuję, że trudno mi mówić o sobie :) Cały czas się uczę i odkrywam nowe rzeczy, starając się być otwartą na nowości lub po prostu na inny punkt widzenia. Nieustannie dążę do rozwoju, aby prowadzić coraz bardziej uważne i satysfakcjonujące życie. Stąd moje zamiłowanie do dzieci - są one dla mnie ogromną inspiracją, pokazują jak można być otwartym, wrażliwym, szczerym, autentycznym i z takim entuzjazmem i radością obserwować otaczający nas świat. Przez ponad 3 lata pracowałam w przedszkolu, gdzie często moje wartości były w konflikcie z podejściem innych opiekunów do dzieci. Kiedy zobaczyłam ogłoszenie o pracy w 'Wiosce', natychmiast przyciągnęło mnie podejście oparte na Komunikacji Bez Przemocy (NVC) i bliskości. Dało mi to nadzieję, że istnieją miejsca, gdzie dzieci są traktowane z takim samym szacunkiem i godnością jak dorośli, a relacje opierają się na poczuciu bezpieczeństwa i wzajemnym zaufaniu, z uwzględnieniem uczuć i potrzeb każdej osoby. Jestem bardzo szczęśliwa, że mogłam dołączyć i stać się częścią tego wyjątkowego miejsca.

Lokalizacja

Poniedziałek

8:30 - 16:30

Wtorek

8:30 - 16:30

Środa

8:30 - 16:30

Czwartek

8:30 - 16:30

Piątek

8:30 - 16:30

Sobota

zamknięte

Niedziela

zamknięte

Żywienie

default-image

Dieta

wegetariańska, wegańska, bez cukru, inna

Jedzenie dostarczane przez:

rodzice

Opłata za wyżywienie

17 zł/dzień

Podejście żywieniowe

dopasowane do dziecka

Wsparcie dla karmienia piersią

tak

Wspierane alergie

laktoza, gluten, orzechy, jajka, ryby i owoce morza, cytrusy, inne

Program i podejście edukacyjne

default-image

Podejście edukacyjne

NVC - Porozumienie bez przemocy

Rożnorodność i inkluzja

tak

Reagowanie na zmiany klimatyczne

-

Zerówka

-

Realizacja podstawy programowej

-

Języki

angielski

Forma nauczania języków

-

Komunikacja NVC

-

Dane operacyjne

Polityka zdrowotna

elastyczna – kaszel i katar akceptowane, dzieci z gorączką są odsyłane do domu

Wymagany dowód szczepienia

tak

Chusty niemowlęce w użyciu

tak

Pieluchy w użyciu

tak

Nauka toalety

-

Rodzic obecny podczas adaptacji

rodzic obecny tyle, ile potrzebuje dziecko

Przerwa wakacyjna

2 tygodnie

Dofinansowanie na dziecko

-

Zniżka dla rodzeństwa

-

Zniżka w przypadku nieobecności

-

Wypowiedzenie

-

Rutyna dnia

dopasowana do dziecka

Drzemka

brak stałej pory drzemki - dzieci odpoczywają, gdy tego potrzebują

Zajęcia na świeżym powietrzu

prace w ogrodzie, wycieczki plenerowe, kuchnia błotna, czas na placu zabaw, spacery w okolicy placówki

Czas na świeżym powietrzu

codziennie - również gdy pada deszcz i jest zimno

Plac zabaw / ogród / park

-

Aplikacja do kontaktu z rodzicami

-

Grupy mieszane wiekowo

-

Wsparcie potrzeb specjalnych

Wspierane potrzeby

-

Aktywności terapeutyczne wliczone w czesne

-

Specjaliści

-

Wsparcie rodziców

-

Aktywności terapeutyczne dodatkowo płatne

-

Placówka integracyjna

-

Harmonogram dnia

8:30 - 9:00

Powitanie i praca z prowokacjami edukacyjnymi

Dzieci zbierają się w Wiosce i pracują z przygotowanymi dla nich prowokacjami edukacyjnymi (np. stacja z farbami, z zabawami sensorycznymi, z wodą)

9:00 - 9:45

Śniadanie

Wspólnie myjemy ręce z piosenką i przygotowujemy się do śniadania - wspólnie z dziećmi przyszykowujemy miseczki, talerze i wykładamy produkty.

9:45 - 10:00

Powitanie

Witamy piosenką każdego Wioskowicza.

10:00 - 12:00

Spacer i prowokacje edukacyjne na dworze

Staramy się codziennie wychodzić na zewnątrz przez cały rok. Przed wyjściem zawsze sprawdzamy jakość powietrza.

12:00 - 12:30

Lunch

Po spacerze jemy pierwsze danie obiadku

12:30 - 14:30

Czas odpoczynku

Przyciemniamy światło, zasłaniamy zasłony, włączamy spokojną kołysankę i wprowadzamy atmosferę zachęcającą do snu. Śpiewamy kołysanki, czytamy książeczki do snu i dzieci zasypiają na drzemkę. Dzieci, które nie śpią, czytają, odpoczywają, obserwują naturę.

14:30 - 16:00

Drugie danie i zabawa z prowokacjami

Po drzemce przygotowujemy drugie danie, a po zjedzeniu posiłku dzieci wracają do stacji prowokacyjnych z poranka lub pracują z nowymi, w zależności od zainteresowania.

Verified by BLISKO PROTECT

Ta placówka przeszła proces weryfikacji. Oznacza to, że spełnia standardy bezpieczeństwa i jakości wyznaczone przez BLISKO.

Dowiedz się więcej

Widzisz coś niepokojącego w tej placówce? Nie spełnia ona standardów BLISKO?

Regulamin płatności

Social media

facebookinstagram
pink-arrow-right

2300 zł

Miesięcznie

od czerwca 2024

Wolne miejsca

Nasza strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dalsze korzystanie z tej strony internetowej oznacza akceptację plików cookies.