WIOSKA EL BOMBO | żłobek

WIOSKA EL BOMBO | żłobek

ul. Salwatorska 22, Kraków

village quality stamp

1

-

3

Wiek (lat)


8

Maks. liczba dzieci w placówce

Hiszpańskojęzyczny żłobek w Krakowie na Zwierzyńcu. Miejsce, w którym dzieci mogą w pełnej immersji pochłaniać język i kulturę krajów hiszpańskojęzycznych. Tutaj każde dziecko i jego uczucia są ciepło przyjęte, a rodzic może czuć się komfortowo i bez obaw pozostawiać swoje dziecko.

Typ placówki

punkt opieki dziennej

Maks. liczba dzieci w grupie

8

Maks. liczba dzieci na opiekuna

4

Maks. liczba dzieci w placówce

8

Opieka w niepełnym wymiarze czasu

-

Dofinansowania

tak

Wpisowe

1350 zł

Języki

hiszpański, angielski

2500 zł

Miesięcznie


-

Opłaty dodatkowe


19 zł / dziennie

Wyżywienie

O miejscu

Żłobek: Kraków, Zwierzyniec

W tym miejscu jest również przedszkole dla dzieci w wieku 3–6 lat Wioska El Bombo


W Wiosce El Bombo w Krakowie bezpieczeństwo dzieci jest priorytetem, a szczegóły dotyczące naszych standardów ochrony małoletnich znajdziesz TUTAJ.


Co otrzyma u nas Twoje dziecko?


▪️ codzienną naukę języka hiszpańskiego poprzez zanurzenie w języku i kulturze hiszpańskojęzycznej

▪️ akceptację jego potrzeb i uczuć, nawet tych, które są wyzwaniem

▪️ harmonijny rozwój, zgodnie z indywidualnymi potrzebami, umiejętnościami i zainteresowaniami

▪️ empatyczną komunikację opartą na zasadach NVC

▪️ wsłuchiwanie się w jego potrzeby, pomysły i kreatywność

▪️ przestrzeń do spontanicznego, nieograniczonego uczenia się i odkrywania pasji

▪️ dodatkowe lekcje języka angielskiego


Co otrzymasz u nas jako rodzic?


▪️ poczucie spokoju i zapewnione bezpieczeństwo Twojego dziecka

▪️ empatyczną komunikację w codziennym kontakcie z personelem, opartą na zasadach NVC

▪️ łagodny proces adaptacji, w którym Twoje potrzeby są również zauważane i opiekowane

▪️ przestrzeń do dzielenia się Twoimi pomysłami i inicjatywami

▪️ możliwość angażowania się w życie Wioski i wykorzystywania swoich talentów, bycie częścią społeczności rodziców


Czego nie robimy?


▪️ nie zmuszamy dzieci do drzemki ani jedzenia

▪️ nie tłumimy trudnych uczuć, ale wspieramy w ich przeżywaniu

▪️ nie uciszamy dzieci, kiedy płaczą - staramy się je wysłuchać

▪️ nie stosujemy kar ani nagród


To miejsce jest dla Was, jeśli...


▪️ chcesz, aby Twoje dziecko kontynuowało edukację w podejściu bliskościowym i Reggio Emilia, pozostając w tym samym miejscu w przedszkolu, dzięki czemu nie będziecie potrzebowali ponownej adaptacji

▪️ komunikujecie się lub chcielibyście zacząć komunikować się językiem potrzeb (NVC)

▪️ chcesz, aby Twoje dziecko płynnie mówiło po hiszpańsku po ukończeniu edukacji w Wiosce


To miejsce może nie być dla Was, jeśli...


▪️ oczekujecie ściśle ustalonego planu dnia i pewności, że codzienny schemat będzie się powtarzał - w wiosce pedagodzy i rytm dnia podążają za potrzebami i pomysłami dzieci

▪️ szukacie miejsca, gdzie głównym językiem uczonym metodą immersji jest angielski


Wioska El Bombo to żłobek na Zwierzyńcu w Krakowie, który należy do sieci żłobków i przedszkoli BLISKO, oferujących opiekę i edukację opartą na empatii i szacunku do dziecka, budowaniu relacji i współpracy z rodzicami. Mamy zarówno żłobki w Krakowie, jak i przedszkola w Krakowie należące do BLISKO. Zachęcamy, aby rodzice będący w trakcie rekrutacji do żłobka w Krakowie odwiedzili i poznali nasze placówki, a także pracujących tam pedagogów. Zapraszamy do poznania i doświadczenia zupełnie nowej jakości w edukacji wczesnodziecięcej w żłobku Reggio Emilia, w którym łączymy też elementy Porozumienia bez Przemocy i rodzicielstwa bliskości.

Właściciele

Tamara Olko Torrealba

Tamara Olko Torrealba

właścicielka Wioski i opiekun dzienny

Założyłam i prowadzę El Bombo - wyjątkową szkołę języka hiszpańskiego w Krakowie, dedykowaną tylko dla dzieci i młodzieży. Inspiracją do takiego kierunku w życiu było urodzenie mojego syna, Daniela. Obserwując jego stopniową naukę dwóch języków, jego zrozumienie i próby mówienia, byłam zafascynowana tym procesem. Mój mąż, Igor, pochodzi z Wenezueli, więc w naszym domu komunikujemy się w dwóch językach. Mam dyplom z filologii hiszpańskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Mieszkałam w Barcelonie od 2009 do 2014 r. Nieustannie dążę do doskonalenia swoich umiejętności, biorąc udział w licznych kursach, szkoleniach i konferencjach dla nauczycieli. Uwielbiam nie tylko nauczać, ale także się uczyć. Jestem certyfikowanym trenerem Sensoplastyki® 1 stopnia. Ukończyłam także studia podyplomowe z zarządzania edukacją - Manager i lider oświaty - w Krakowskim Instytucie Rozwoju Edukacji KIRE.

Pedagodzy i opiekunowie

Kinga Pawleta

Kinga Pawleta

Psycholog

Jestem psycholożką (UJ), trenerką i certyfikowaną specjalistką podejścia Rodzicielstwo Bliskości oraz metody Self-Reg®. Zawodowo specjalizuję się w uważności, koregulacji i rezyliencji. Prywatnie robię to samo, tylko w innych okolicznościach przyrody- głównie na łonie natury, w drodze ze szkoły moich dzieci do domu albo...gapiąc sie na drzewa i niebo ;) To dzięki uważności i akceptacji z pokorą kształtuję trajektorię moich myśli na temat wzlotów i upadków- równoprawnych bywalców naszego życia. To nie sukcesy, zdrowie i pomyślność są wyznacznikami mojego szczęścia, ale łatwość z jaką wracam do równowagi, gdy rzeczywistość wstrząsa nią i telepie! Na co dzień prowadzę konsultacje psychologiczne i rodzicielskie w prywatnym gabinecie, online albo w plenerze ;) Prowadzę również warsztaty i szkolenia oraz regularne superwizje dla opiekunów i nauczycieli. Z wdzięcznością i szacunkiem towarzyszę dużym i małym w rozwoju, w dbaniu o swój dobrostan psychiczny, pomagam w odkrywaniu i regulacji emocji oraz dostrzeganiu zasobów tam, gdzie inni widzą same trudności. W swojej pracy opieram się na założeniach porozumienia bez przemocy (NVC), terapii akceptacji i zaangażowania (ACT) oraz terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach (TSR). Przez długie lata wspierałam w rozwoju pracowników korporacji aż pojawiły się na świecie moje dzieci, dzięki którym z pokorą przyjęłam, że dbanie o innych możliwe jest, gdy zaczniemy od siebie...i wszystkim nam wychodzi to na "wystarczająco dobre". Polecam ;)

Paulina Buchta

Paulina Buchta

Logopeda

W swojej pracy z najmłodszymi stawia na naukę poprzez zabawę. Specjalizuje się w terapii opóźnionego rozwoju mowy, dysleksji, wczesnej nauce czytania oraz terapii wad wymowy. Ma doświadczenie w pracy z pacjentami z zaburzeniami mowy i komunikacji powstałych na skutek uszkodzenia mózgu po przebytym incydencie neurologicznym, również w chorobach otępiennych.

Nelly Solis Amaro

Nelly Solis Amaro

Nauczyciel angielskiego

Witam wszystkich, nazywam się Nelly Solis i jestem z Peru. Uwielbiam uczyć oraz być w kontakcie z dziećmi i młodzieżą. Ponadto, fascynuje mnie podróżowanie po świecie i poznawanie innych kultur. Jestem magistrem języka angielskiego i hiszpańskiego oraz mam tytuł licencjata z tłumaczeń na język angielski i francuski. Obecnie jestem nauczycielką języka hiszpańskiego w szkole El Bombo i angielskiego w Wiosce El Bombo. Jestem bardzo wdzięczna za bycie częścią tej wspaniałej szkoły nauczającej mojego języka ojczystego. Brałam udział w cyklu szkoleń pedagogicznych prowadzonych przez Annę Rattenbury, Dorotę Nieto – Kuczyńską i Davida Nieto. Chcę podzielić się swoją wiedzą i przyczynić się do tego, aby żyć w lepszym świecie.

Marisol Álvarez Vielman

Marisol Álvarez Vielman

Opiekun dzienny

Jestem Marisol, z zawodu jestem architektem, a z pasji pracuję z dziećmi. Uwielbiam pomagać im odkrywać nowe rzeczy, uczyć się i bawić w przyjemnym i bezpiecznym środowisku. Lubię patrzeć, jak postrzegają świat i wyrażają siebie poprzez sztukę i prace plastyczne. Lubię towarzyszyć im w poszukiwaniach poprzez twórcze zajęcia, które rozwijają ciekawość i miłość do nauki. Jestem podekscytowana możliwością dzielenia tej podróży z wami wszystkimi.

Genilset Marcano Porzycka

Genilset Marcano Porzycka

Drugi pedagog/pomoc opiekuna dziennego

Nazywam się Genilset Marcano, pochodzę z Wenezueli, studiowałem edukację, obecnie jestem w trakcie studiów magisterskich z zakresu procesów nauczania i przygotowuję swoją pracę dyplomową. Pracowałam z dziećmi w przedszkolu i w szkole podstawowej. Uwielbiam pracować z dziećmi, ponieważ możemy zaszczepić im istotne wartości od najmłodszych lat, przyczyniając się w ten sposób do budowania sprawiedliwszej i bardziej współczującej przyszłości. Wykorzystuję także kreatywne i innowacyjne metody nauczania, dostosowując się do najnowszych trendów edukacyjnych i technologicznych, nie zapominając przy tym o tak ważnych metodach pedagogicznych, jak na przykład pedagogika Marii Montessori. Wszystko to pozwala mi stale doskonalić swoją praktykę pedagogiczną.

Yoselhyn  Mora Mora

Yoselhyn Mora Mora

Pedagog na zastępstwa

Yoselhyn Mora jest z pochodzenia Chilijką, studiowała pedagogikę w zakresie edukacji specjalnej i usług socjalnych. Ma ponad 10-letnie doświadczenie w pracy z osobami niewidomymi, posiada wiedzę z zakresu alfabetu Braille'a i orientacji. Ponadto otrzymała dyplom z zakresu przywództwa i integracji studentów przyznany przez UNESCO.

Lokalizacja

Poniedziałek

7:30 - 16:30

Wtorek

7:30 - 16:30

Środa

7:30 - 16:30

Czwartek

7:30 - 16:30

Piątek

7:30 - 16:30

Sobota

zamknięte

Niedziela

zamknięte

Żywienie

default-image

Dieta

wegetariańska, bezglutenowa, inna, podstawowa, bez laktozy, bez cukru

Jedzenie dostarczane przez:

firma zewnętrzna (catering)

Opłata za wyżywienie

19 zł / dziennie

Podejście żywieniowe

dopasowane do dziecka

Wsparcie dla karmienia piersią

tak

Wspierane alergie

laktoza, gluten, jajka, orzechy, ryby i owoce morza, cytrusy, inne

Program i podejście edukacyjne

default-image

Podejście edukacyjne

filozofia Reggio Emilia, NVC - Porozumienie bez przemocy

Rożnorodność i inkluzja

tak

Reagowanie na zmiany klimatyczne

tak

Zerówka

nie

Realizacja podstawy programowej

tak

Języki

hiszpański, angielski

Forma nauczania języków

immersja językowa

Komunikacja NVC

tak

Dane operacyjne

Polityka zdrowotna

ścisła – dzieci z objawami są odsyłane do domu

Wymagany dowód szczepienia

tak

Chusty niemowlęce w użyciu

tak

Pieluchy w użyciu

tak

Nauka toalety

tak

Rodzic obecny podczas adaptacji

rodzic obecny tyle, ile potrzebuje dziecko

Przerwa wakacyjna

2 tygodnie

Dofinansowanie na dziecko

-

Zniżka dla rodzeństwa

0

Zniżka w przypadku nieobecności

0

Wypowiedzenie

1 miesiąc

Rutyna dnia

stała, ale z możliwością dopasowania do dziecka

Drzemka

dostosowana do potrzeb dzieci - określona pora, inne spokojne aktywności jeśli dziecko nie śpi

Zajęcia na świeżym powietrzu

prace w ogrodzie, wycieczki plenerowe, kuchnia błotna, czas na placu zabaw, spacery w okolicy placówki

Czas na świeżym powietrzu

codziennie - również gdy pada deszcz i jest zimno

Plac zabaw / ogród / park

własny plac zabaw, własny ogród, publiczny plac zabaw w pobliżu, park w pobliżu

Aplikacja do kontaktu z rodzicami

tak

Grupy mieszane wiekowo

łączenie grup rano (przed śniadaniem) i po południu (przed zamknięciem)

Wsparcie potrzeb specjalnych

Wspierane potrzeby

-

Aktywności terapeutyczne wliczone w czesne

-

Specjaliści

psycholog

Wsparcie rodziców

psycholog, warsztaty

Aktywności terapeutyczne dodatkowo płatne

porada psychologiczna

Placówka integracyjna

nie

Harmonogram dnia

7:30 - 9:00

Przyjście i praca z prowokacjami edukacyjnymi

Dzieci zbierają się w wiosce i pracują z przygotowanymi dla nich prowokacjami edukacyjnymi (np. stacja z farbami, z zabawy sensoryczne, woda).

9:00 - 9:15

Krąg powitalny

Piosenka powitalna w kręgu. Witamy się ze wszystkimi obecnymi dziećmi.

9:15 - 10:00

Śniadanie

Wspólnie myjemy ręce z piosenką i zaczynamy śniadanie.

10:00 - 10:30

Wspólne zajęcia w kręgu związane z tematem dnia

10:30 - 12:00

Spacer i prowokacje edukacyjne w naszym ogródku lub w parku

Staramy się codziennie wychodzić na zewnątrz przez cały rok. Nie ma złej pogody, są złe ubrania (oczywiście w przypadku mocnej ulewy, silnego mrozu lub dużego zanieczyszczenia powietrza nie wychodzimy).

12:00 - 12:30

Lunch

Po spacerze jemy pierwsze danie obiadku.

12:30 - 14:30

Czas odpoczynku

Przyciemniamy światło, zasłaniamy zasłony, włączamy spokojną kołysankę i wprowadzamy atmosferę zachęcającą do snu. Śpiewamy kołysanki, czytamy książeczki do snu i dzieci zasypiają na drzemkę. Dzieci, które nie śpią, czytają, odpoczywają, obserwują naturę.

14:30 - 15:30

Drugie danie i zabawa z prowokacjami

Po drzemce podajemy drugie danie, a po zjedzeniu posiłku dzieci wracają do stacji prowokacyjnych z poranka lub pracują z nowymi, w zależności od zainteresowania. Jest to też czas na swobodną zabawę.

15:30 - 16:00

Podwieczorek

Wspólnie myjemy ręce i jemy ostatni w wiosce posiłek.

16:00 - 16:30

Swobodna zabawa i odbiór dzieci przez rodziców

Verified by BLISKO PROTECT

Ta placówka przeszła proces weryfikacji. Oznacza to, że spełnia standardy bezpieczeństwa i jakości wyznaczone przez BLISKO.

Dowiedz się więcej

Widzisz coś niepokojącego w tej placówce? Nie spełnia ona standardów BLISKO?

Regulamin płatności

Social media

facebookinstagram

2500 zł

Miesięcznie

0

Wolne miejsca

Nasza strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dalsze korzystanie z tej strony internetowej oznacza akceptację plików cookies.