WIOSKA MARZENIE | żłobek

ul. Stawowa 80, Bydgoszcz

2450 zł

Miesięcznie

1-3

Wiek (lat)

15

Maks. liczba dzieci w placówce

Kameralny żłobek w Bydgoszczy, Błonie. Miejsce z możliwością kontynuacji edukacji przedszkolnej do 6 lat. Przestrzeń w domu z ogrodem. Podejście Reggio Emilia, Porozumienie bez Przemocy (NVC). Nauka przez zabawę. Wioska bliskościowa. Posiłki wegetariańskie.

Typ placówki

punkt opieki dziennej

Maks. liczba dzieci w grupie

15

Maks. liczba dzieci na opiekuna

5

Maks. liczba dzieci w placówce

15

Opieka w niepełnym wymiarze czasu

brak

Dofinansowania

tak

Wpisowe

800 zł

Języki

angielski

O miejscu

Żłobek: Bydgoszcz, Błonie

W tym miejscu jest również przedszkole dla dzieci w wieku 3–6 lat Wioska Marzenie


Wioska Marzenie to pierwsze tego typu bliskościowe miejsce na mapie Bydgoszczy. Powstaliśmy z głębokiej potrzeby zmiany systemu edukacji wczesnodziecięcej w Polsce, stworzenia otwartej, bezpiecznej przestrzeni, w której będzie zgoda na wszystkie emocje, czas na wspaniałą zabawę, a także na naukę poprzez spontaniczne i nieskrępowane poznawanie otaczającego świata.


Co otrzyma u nas Twoje dziecko?

▪️ przestrzeń, która sprzyja bliskości, gdzie dzieci czują się akceptowane i bezpieczne, a pedagodzy odpowiadają na ich potrzeby

▪️łagodną adaptację dopasowaną do jego tempa

▪️ edukację dostosowaną do indywidualnych potrzeb i zainteresowań Twojego dziecka - nie mamy stałego planu, ale śledzimy naturalne zainteresowania dzieci

▪️ dostęp do stonowanej, estetycznej przestrzeni dla dzieci 1-3 lat oraz artystycznego atelier i pracownia Reggio Emilia dla dzieci 4-6 lat

▪️ czas spędzony na świeżym powietrzu w naszym przestronnym ogrodzie, na naturalnym placu zabaw, a także w malowniczym lesie, który znajduje się w pobliżu naszej Wioski

▪️ zdrowe posiłki w opcji mięsnej, wegetariańskiej lub wegańskiej, skomponowane z myślą o potrzebach małego organizmu


Co otrzymasz u nas jako rodzic?

▪️ pewność, że Twoje dziecko rozwija się w otoczeniu, które ceni bliskość, emocje i spontaniczne poznawanie świata

▪️ regularne spotkania podczas których możesz wymieniać się doświadczeniami z innymi rodzicami i opiekunami

▪️ świadomość, że Twoje dziecko otrzymuje zdrowe, zbilansowane posiłki dostosowane do jego potrzeb


Czego nie robimy?

▪️ nie narzucamy dzieciom stałego planu zajęć

▪️ nie zmuszamy do drzemki ani jedzenia

▪️ nie stosujemy kar i nagród


To miejsce jest dla Was, jeśli...

▪️ cenisz podejście bliskościowe w wychowywaniu i edukacji

▪️ chcesz, aby Twoje dziecko rozwijało się w otoczeniu otwartym na jego emocje i naturalne zainteresowania

▪️ szukasz placówki, która oferuje posiłki wegatariańskie lub wegańskie

▪️ chcesz, żeby Twoje dziecko spędzało codziennie czas na świeżym powietrzu


To miejsce może nie być dla Was, jeśli...

▪️ oczekujesz klasycznej edukacji z ustalonym planem i programem zajęć

▪️ nie podzielasz filozofii bliskościowej w wychowywaniu dzieci i nie komunikujesz się w duchu wzajemnego szacunku i empatii

▪️ nie możesz odebrać dziecka do godziny 16:00


Jeśli po zapoznaniu się z informacjami czujesz, że to miejsce nie jest dla Was, wróć na naszą mapę i poszukaj innego żłobka w Bydgoszczy lub konkretnie w dzielnicy: Błonie.

Właściciele

Katarzyna Neumann

Katarzyna Neumann

właścicielka Wioski

Jestem mamą Łucji i żoną wspaniałego męża Michała. Ukończyłam administrację na UMK w Toruniu, później przez długi czas pracowałam w dziale marketingu warszawskiego korpo. Po przyjściu na świat Luli moje życie totalnie się przewartościowało i nie widziałam swojej przyszłości wśród biurowców na Mordorze. Po powrocie z urlopu macierzyńskiego rzuciłam pracę, sprzedaliśmy mieszkanie i wróciliśmy w rodzinne strony aby tworzyć moje MARZENIE o tym, aby realnie zmienić postrzeganie edukacji wczesnodziecięcej w Polsce. Wioski poznałam będąc mamą w „Wiosce w Chmurach”, gdzie od pierwszych dni adaptacji wiedziałam już, że to jest kierunek, który chcę obrać w mojej dalszej drodze. Tworząc Wioskę Marzenie mam nadzieję „odczarować” stereotypową wizję żłobka pokazując, że może być inaczej, lepiej, że można stworzyć miejsce, w którym dziecko będzie zauważone, utulone, zaopiekowane i szanowane, a jego kreatywność i pomysły będą pielęgnowane i staną się inspiracją do kolejnych, fascynujących projektów. Prywatnie interesuję się polskim wzornictwem, kolekcjonuję polską ceramikę użytkową i uwielbiam spacery.

Pedagodzy i opiekunowie

Sandra Polasik

Sandra Polasik

pedagożka

Posiadam certyfikat opiekuna dziennego i nieustannie poszerzam swoją wiedzę w tej sferze. Zawsze czułam, że moją drogą jest praca z dziećmi, co realizuję już od prawie dekady. Niezmiernie cenię sobie możliwość bycia przy boku najmłodszych podczas ich odkrywania uroków świata, dbając przy tym o ich komfort i bezpieczeństwo. Stawiam na rodzicielstwo oparte na bliskości i komunikacji wolnej od przemocy. W czasie wolnym, wraz z mężem i naszym czworonożnym przyjacielem, wybieramy się na spacery po lesie lub jeździmy na łyżworolkach. Jestem miłośniczką kulinarnych przygód, a niedawno zaczęłam się także zajmować odnawianiem starych mebli.

Adrianna Śliwińska

Adrianna Śliwińska

pedagożka

Jestem studentką psychologii na UKW w Bydgoszczy. W Wiosce Marzenie pracuję od kwietnia 2023 i właśnie tutaj zdobywam swoje pierwsze doświadczenia w pracy z dziećmi. Dzięki temu od samego początku swojej drogi mam kontakt z rodzicielstwem bliskości, Komunikacją Bez Przemocy, a także mam szansę odkrywać podejście Reggio Emilia. W dzieciach najbardziej cenię ich kreatywność i otwartość. Każdego dnia potrafią zaskoczyć mnie swoimi pomysłami i często niekonwencjonalnymi odpowiedziami na pytania. Staram się dawać dzieciom zarówno poczucie bezpieczeństwa i akceptacji wszystkich emocji, jak i wsparcie w zdobywaniu wiedzy i rozwijaniu nowych umiejętności. W wolnych chwilach lubię odciąć się od świata podczas wędrówek ze swoim psem, czy jeździe na rowerze, ale nie pogardzę też dobrą książką.

Kamila Czenstochowska

Kamila Czenstochowska

pedagożka

Mam na imię Kamila i od maja tego roku towarzyszę dzieciom w Wiosce Marzenie. Ukończyłam kurs opiekuna dziennego i nadal poszerzam swoją wiedzę, aby móc być jak najlepszym współtowarzyszem moich podopiecznych. Moim celem jest tworzenie takiej przestrzeni, w której dzieci będą czuły się bezpieczne i szczęśliwe, w której każdy będzie ważny i potrzebny. W swojej pracy zawsze kieruję się dobrem dziecka. Staram się dostrzegać jego indywidualne potrzeby i zainteresowania oraz wspierać harmonijny rozwój. Chciałabym, żeby dzięki mnie dzieci lepiej rozumiały otaczający je świat, aby były samodzielne i miały wiarę we własne możliwości. W pracy z dziećmi inspiruje mnie niepowtarzalność każdego dnia, beztroskość i autentyczność którą dzieci się dzielą, a także możliwość doświadczania przemian w ich rozwoju. Uwielbiam wszelkiego rodzaju aktywności plastyczne, sensoryczne i muzyczne, w tym taniec. Prywatnie interesuję się m.i.n muzykoterapią oraz edukacją leśną, która pozwala pogłębiać od małego naszą więź z Naturą.

Ilona Arkhanhelska

Ilona Arkhanhelska

pedagożka

Hi, I'm Ilona, originally from Mariupol in Ukraine. I'm fluent in English, Ukrainian, Russian, and have basic knowledge of Polish and Japanese. I graduated from a Ukrainian Pedagogical University with a specialization in Mathematics Teaching. Additionally, I've earned an International Business Communications certificate from Temple University's Japan Campus. I spent a significant time living and working in Tokyo and have gathered experience tutoring math to children from the USA, Japan, and Europe. My background also includes roles in the restaurant and hotel industries, as well as festival management. Since 2014, I've dedicated my time to volunteering for refugees in Ukraine.

Dominika Kosobucka

Dominika Kosobucka

pedagożka

Hej, jestem Dominika Kosobucka. Dzieci nazywają mnie Domi. W Wiosce Marzenie pracuję z dziećmi od roku. Ukończyłam kurs opiekuna dziennego i nadal szkolę się w tej dziedzinie. W dzieciach bardzo cenię to, że są szczere i otwarte na nowe aktywności. Uwielbiam słuchać z nimi piosenek, śpiewać i tańczyć. Przyglądanie się dzieciom i ich podejściu do różnych sytuacji, dostrzeganie tego, jak dzieci doceniają najprostsze rzeczy na świecie, jak np. natura, kiedy biegają boso po trawie sprawia mi ogromną radość i jest wspaniałym doświadczeniem. Język angielski jest bliski mojemu sercu, dlatego podczas rozmów z wioskowiczami staram się wplatać go w nasze konwersacje. Bardzo bliskie jest mi Porozumie Bez Przemocy oraz rodzicielstwo bliskości. W wolnym czasie lubię grać w tenisa, spacerować po lesie oraz jeździć na rolkach. Uwielbiam sporty zimowe, szczególnie snowboarding.  

Katarzyna Raubo

Katarzyna Raubo

pedagożka

Ukończyłam studia na UWM w Olsztynie na kierunku pedagogika szkolna z modułem „Animacja Społeczno-Kulturalna”. Od roku mieszkam w Bydgoszczy, gdzie kontynuuję naukę na UKW na studiach magisterskich - pedagogika z wsparciem dziecka i rodziny. Pedagogika to kierunek, na którym całkowicie się odnalazłam. Od roku pracuję z dziećmi, nieustannie poszerzam swoją wiedzę poprzez liczne kursy i szkolenia, które wykorzystuje podczas zajęć. Praca z dziećmi daje mi wiele radości i satysfakcji. Interesuję się animacją społeczno - kulturalną, nie tylko ze względu na ukończony kierunek. Bardzo lubię tę metodę aktywizacji - kiedy poprzez zabawę dzieci uczą się nabywać nowe umiejętności. Uwielbiam naturę, moją pasją są podróże w szczególności zwiedzanie pasm górskich.

Lokalizacja

Poniedziałek

8:00 - 16:00

Wtorek

8:00 - 16:00

Środa

8:00 - 16:00

Czwartek

8:00 - 16:00

Piątek

8:00 - 16:00

Sobota

zamknięte

Niedziela

zamknięte

Żłobek na Błoniu, Bydgoszcz, ul. Stawowa 80.

Żywienie

default-image

Proponujemy dietę do wyboru: mięsną, wegetariańską lub wegańską, a także uwzględniającą wykluczenia indywidualne. Korzystamy z cateringu Restauracji Wodnik, który oferuje posiłki w oparciu o produkty sezonowe, świeże warzywa, strączki i kasze, spełniając restrykcyjne normy żywienia dla najmłodszych.

Dieta

wegetariańska, bezglutenowa, wegańska, bez laktozy, bez cukru, podstawowa

Jedzenie dostarczane przez:

firma zewnętrzna (catering)

Opłata za wyżywienie

17-20zł / dziennie

Podejście żywieniowe

BLW, dopasowane do dziecka, wybrane przez opiekuna

Wsparcie dla karmienia piersią

tak

Wspierane alergie

laktoza, gluten, jajka, orzechy, ryby i owoce morza, inne, cytrusy

Program i podejście edukacyjne

default-image

Podejście edukacyjne

NVC - Porozumienie bez przemocy, filozofia Reggio Emilia, edukacja outdoorowa, edukacja skandynawska, edukacja demokratyczna, Montessori

Rożnorodność i inkluzja

tak

Reagowanie na zmiany klimatyczne

tak

Zerówka

tak

Realizacja podstawy programowej

-

Języki

angielski

Forma nauczania języków

zajęcia z lektorem

Komunikacja NVC

tak

Dane operacyjne

Polityka zdrowotna

ścisła – dzieci z objawami są odsyłane do domu

Wymagany dowód szczepienia

tak

Chusty niemowlęce w użyciu

nie

Pieluchy w użyciu

tak

Nauka toalety

tak

Rodzic obecny podczas adaptacji

rodzic obecny tyle, ile potrzebują dziecko i rodzic

Przerwa wakacyjna

2 tygodnie

Dofinansowanie na dziecko

400

Zniżka dla rodzeństwa

-

Zniżka w przypadku nieobecności

-

Wypowiedzenie

1 miesiąc

Rutyna dnia

stała, ale z możliwością dopasowania do dziecka

Drzemka

dostosowana do potrzeb dzieci - określona pora, inne spokojne aktywności jeśli dziecko nie śpi

Zajęcia na świeżym powietrzu

prace w ogrodzie, kuchnia błotna, czas na placu zabaw, spacery w okolicy placówki, wycieczki plenerowe

Czas na świeżym powietrzu

codziennie - również gdy pada deszcz i jest zimno

Plac zabaw / ogród / park

własny plac zabaw, własny ogród, park w pobliżu, publiczny plac zabaw w pobliżu

Aplikacja do kontaktu z rodzicami

tak

Grupy mieszane wiekowo

tak, przez cały dzień i podczas wszystkich aktywności

Wsparcie potrzeb specjalnych

Wspierane potrzeby

zaburzenia SI, wysokowrażliwość

Aktywności terapeutyczne wliczone w czesne

-

Specjaliści

psycholog, logopeda, dogoterapeuta

Wsparcie rodziców

psycholog, warsztaty

Aktywności terapeutyczne dodatkowo płatne

poradnia psychologiczna

Placówka integracyjna

nie

Harmonogram dnia

8:00 - 9:15

Przyjście i praca z prowokacjami edukacyjnymi

Dzieci zbierają się w Wiosce i pracują z przygotowanymi dla nich prowokacjami edukacyjnymi (np. stacja z farbami, z zabawami sensorycznymi, z wodą)

9:15 - 9:30

Powitanie

Witamy piosenką każdego Wioskowicza, rozmawiamy w kręgu o czekającym nas dniu

9:30 - 10:00

Śniadanie

Wspólnie myjemy ręce z piosenką, zmieniamy pieluchy i przygotowujemy się do śniadania - wspólnie z dziećmi przyszykowujemy miseczki, talerze i wykładamy produkty.

10:15 - 12:30

Spacer i prowokacje edukacyjne na dworze

Staramy się codziennie wychodzić na zewnątrz przez cały rok. Przed wyjściem zawsze sprawdzamy jakość powietrza.

12:30 - 13:00

Lunch

Po spacerze jemy pierwsze danie obiadku

13:00 - 15:00

Czas odpoczynku

Przyciemniamy światło, zasłaniamy zasłony, włączamy spokojną kołysankę i wprowadzamy atmosferę zachęcającą do snu. Śpiewamy kołysanki, czytamy książeczki do snu i dzieci zasypiają na drzemkę. Dzieci, które nie śpią, czytają, odpoczywają, obserwują naturę.

15:00 - 16:00

Drugie danie i zabawa z prowokacjami

O 15 po drzemce przygotowujemy drugie danie, a po zjedzeniu posiłku dzieci wracają do stacji prowokacyjnych z poranka lub pracują z nowymi, w zależności od zainteresowania.

Verified by BLISKO PROTECT

Ta placówka przeszła proces weryfikacji. Oznacza to, że spełnia standardy bezpieczeństwa i jakości wyznaczone przez BLISKO.

Dowiedz się więcej

Widzisz coś niepokojącego w tej placówce? Nie spełnia ona standardów BLISKO?

Regulamin płatności

Social media

facebookinstagram
pink-arrow-right

2450 zł

Miesięcznie

tak

Wolne miejsca

Nasza strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dalsze korzystanie z tej strony internetowej oznacza akceptację plików cookies.