WIOSKA MARZENIE | żłobek

WIOSKA MARZENIE | żłobek

ul. Stawowa 80, Bydgoszcz

2450 zł

Miesięcznie

2,6-4

Wiek (lat)

15

Maks. liczba dzieci w placówce

Kameralny żłobek w Bydgoszczy, Błonie. Miejsce z możliwością kontynuacji edukacji przedszkolnej do 6 lat. Przestrzeń w domu z ogrodem. Podejście Reggio Emilia, Porozumienie bez Przemocy (NVC). Nauka przez zabawę. Wioska bliskościowa. Posiłki wegetariańskie.

Typ placówki

punkt opieki dziennej

Maks. liczba dzieci w grupie

15

Maks. liczba dzieci na opiekuna

5

Maks. liczba dzieci w placówce

15

Opieka w niepełnym wymiarze czasu

brak

Dofinansowania

tak

Wpisowe

800 zł

Języki

angielski

O miejscu

Żłobek: Bydgoszcz, Błonie

W tym miejscu jest również przedszkole dla dzieci w wieku 3–6 lat Wioska MarzenieWioska Marzenie to pierwsze tego typu bliskościowe miejsce na mapie Bydgoszczy. Powstaliśmy z potrzeby zmiany postrzegania systemu edukacji wczesnodziecięcej w Polsce i pokazania, że możliwe jest stworzenie otwartej, bezpiecznej dla dzieci przestrzeni, w której każda emocja jest ważna. Każde dziecko jest u nas traktowane podmiotowo, szanowana jest jego wolność, a relacje z dziećmi budujemy w oparciu o wzajemny szacunek i zrozumienie. Nie używamy przemocy z żadnym zakresie, nie zmuszamy, ani nie stosujemy kar czy nagród. Rozmawiamy z dziećmi, wspieramy je, mamy czas na swobodną zabawę. Podążamy za dziećmi ale również stawiamy mądre granice. Bardzo ważny jest dla nas kontakt z naturą, dużo czasu jesteśmy na zewnątrz, pozwalamy dzieciom się brudzić i eksplorować otoczenie na ich własnych warunkach.Co otrzyma u nas Twoje dziecko?

▪️ przestrzeń, która jest stworzona DLA dzieci, gdzie mogą poczuć się jak w domu, gdzie czują się akceptowane i bezpieczne, a pedagodzy odpowiadają na ich potrzeby

▪️łagodną adaptację dopasowaną do indywidualnego tempa każdego dziecka

▪️ opiekę wykwalifikowanych edukatorów, którzy mają w sobie łagodność i pasję pokazywania dzieciom otaczającego świata

▪️ edukację dostosowaną do indywidualnych potrzeb i zainteresowań Twojego dziecka - nie mamy stałego planu

▪️ dużą, wypełnioną drewnianymi pomocami edukacyjnymi przestrzeń, trzypoziomowy małpi gaj we wnętrzu Wioski oraz własny, duży i zacieniony ogród z drewnianym placem zabaw na zewnątrz wioski

▪️ czas spędzony na świeżym powietrzu, kontakt z naturą w naszym przestronnym ogrodzie, a także w malowniczym lesie, który znajduje się w pobliżu naszej Wioski

▪️ zajęcia umuzykalniające, logopedyczne, język angielski, dogoterapię, opiekę psychologiczną

▪️ zdrowe posiłki w opcji mięsnej, wegetariańskiej lub wegańskiej, skomponowane z myślą o potrzebach małego organizmu


Co otrzymasz u nas jako rodzic?

▪️ pewność, że Twoje dziecko rozwija się w otoczeniu, które ceni bliskość, emocje i spontaniczne poznawanie świata

▪️ regularne spotkania podczas których możesz wymieniać się doświadczeniami z innymi rodzicami i opiekunami

▪️ możliwość uczestniczenia w życiu naszej społeczności, zaproszenie do uczestniczenia w zajęciach, bycia z nami w codzienności

▪️ obecność i otwartość pedagogów na rozmowę, wsparcie w zakresie rozwoju psychologicznego Twojego dziecka

▪️ świadomość, że Twoje dziecko otrzymuje zdrowe, zbilansowane posiłki dostosowane do jego potrzebCzego nie robimy?

▪️ nie zmuszamy do drzemki ani jedzenia

▪️ nie stosujemy kar i nagród

▪️ nie narzucamy dzieciom stałego planu zajęć

▪️ nie zmuszamy do uczestniczenia w proponowanych aktywnościach

▪️ nie stosujemy przemocy w żadnym aspekcie, nasza komunikacja odbywa się w oparciu o Porozumienie Bez Przemocy


To miejsce jest dla Was, jeśli...

▪️ cenisz podejście bliskościowe w wychowywaniu i edukacji

▪️ chcesz, aby Twoje dziecko rozwijało się w otoczeniu otwartym na jego emocje i naturalne zainteresowania

▪️ szukasz placówki, która oferuje posiłki wegatariańskie lub wegańskie

▪️ chcesz, żeby Twoje dziecko spędzało codziennie czas na świeżym powietrzu

▪️ potrzebujesz wsparcia i wysłuchania, bycia częścią społeczności


To miejsce może nie być dla Was, jeśli...

▪️ oczekujesz klasycznej edukacji z ustalonym planem i programem zajęć

▪️ nie podzielasz filozofii bliskościowej w wychowywaniu dzieci i nie komunikujesz się w duchu wzajemnego szacunku i empatii

▪️ nie możesz odebrać dziecka do godziny 16:00


Jeśli po zapoznaniu się z informacjami czujesz, że to miejsce nie jest dla Was, wróć na naszą mapę i poszukaj innego żłobka w Bydgoszczy lub konkretnie w dzielnicy: Błonie.

Właściciele

Katarzyna Neumann

Katarzyna Neumann

właścicielka Wioski

Jestem mamą Łucji oraz Kazika i żoną wspaniałego męża Michała. Ukończyłam administrację na UMK w Toruniu, później przez długi czas pracowałam w dziale marketingu warszawskiego korpo. Po przyjściu na świat Luli moje życie totalnie się przewartościowało i nie widziałam swojej przyszłości wśród biurowców na Mordorze. Po powrocie z urlopu macierzyńskiego rzuciłam pracę, sprzedaliśmy mieszkanie i wróciliśmy w rodzinne strony aby tworzyć moje MARZENIE o tym, aby realnie zmienić postrzeganie edukacji wczesnodziecięcej w Polsce. Wioski poznałam będąc mamą w „Wiosce w Chmurach”, gdzie od pierwszych dni adaptacji wiedziałam już, że to jest kierunek, który chcę obrać w mojej dalszej drodze. Tworząc Wioskę Marzenie mam nadzieję „odczarować” stereotypową wizję żłobka pokazując, że może być inaczej, lepiej, że można stworzyć miejsce, w którym dziecko będzie zauważone, utulone, zaopiekowane i szanowane, a jego kreatywność i pomysły będą pielęgnowane i staną się inspiracją do kolejnych, fascynujących projektów. Prywatnie interesuję się polskim wzornictwem, kolekcjonuję polską ceramikę użytkową i uwielbiam spacery.

Pedagodzy i opiekunowie

Kamila Czenstochowska

Kamila Czenstochowska

Pedagożka

Mam na imię Kamila i praca z dziećmi od wielu lat przynosi mi wielką satysfakcję. Ukończyłam kurs opiekuna dziennego i nadal poszerzam swoją wiedzę, aby móc być jak najlepszym współtowarzyszem dzieci. Moim celem jest tworzenie takiej przestrzeni, w której dzieci będą czuły się bezpieczne i szczęśliwe, w której każdy będzie ważny i potrzebny. W swojej pracy zawsze kieruję się dobrem dziecka. Staram się dostrzegać jego indywidualne potrzeby i zainteresowania oraz wspierać harmonijny rozwój. Chciałabym, żeby dzięki mnie dzieci lepiej rozumiały otaczający je świat, aby były samodzielne i miały wiarę we własne możliwości. W pracy z dziećmi inspiruje mnie niepowtarzalność każdego dnia, beztroskość i autentyczność, którą dzieci się dzielą, a także możliwość doświadczania przemian w ich rozwoju. Uwielbiam wszelkiego rodzaju aktywności plastyczne, sensoryczne i muzyczne, w tym taniec. Prywatnie interesuję się m.in. muzykoterapią oraz edukacją leśną, która pozwala pogłębiać od małego naszą więź z Naturą.

Małgorzata Gałczyńska

Pedagożka

Cześć, jestem Gosia. Skończyłam studia pedagogiczne o specjalności opiekuńczo-wychowawczej oraz dwuletnią policealną szkołę dla opiekunek dziecięcych. Swoją przygodę z pracą z dziećmi zaczęłam w szkole średniej, będąc przez cztery lata wolontariuszką pracującą z niepełnosprawnymi dziećmi. Od razu wiedziałam, że chcę iść w tym kierunku. Zawodowo zaczęłam od pracy jako prywatna opiekunka, później pracowałam w żłobkach. Niestety system i realia opieki w takich miejscach mnie przytłoczyły, wszystko było nie tak jak czułam, jak chciałabym żeby wyglądało. Tak oto pojawiłam się w Wiosce. Założenia bliskościowe to coś, pod czym podpisuję się rękoma i nogami. Prywatnie jestem przede wszystkim mamą cudownej trzyletniej Helenki. Uwielbiamy spędzać czas na świeżym powietrzu - woda i las to coś, co przyciąga nas jak magnes. Gotujemy, muzykujemy, śpiewamy i tańczymy. Nasz dom jest pełen muzyki, głównie jazzu i rocka. Do Wioski wnoszę swój spokój, pozytywną energię i zaangażowanie.

Iryna Krent

pomoc pedagogiczna

Cześć, jestem Ira! Z wykształcenia jestem ratownikiem medycznym, pochodzę z Ukrainy. Rodzicielstwo bliskości mam okazję stosować na codzień wychowując 5-cio letniego synka Artema. Uwielbiam towarzyszyć dzieciom w zabawie i spędzać z nimi czas, a także pomagać dzieciom poznać i zrozumieć świat. Moim pragnieniem jest, aby każde dziecko widziało we mnie przyjaciółkę, która będzie zawsze obok i do której zawsze mogą się zwrócić. Do Wioski wnoszę wsparcie dzieci w emocjach, dużo pozytywnej energii i prawdziwe relacje.

Lokalizacja

Poniedziałek

8:00 - 16:00

Wtorek

8:00 - 16:00

Środa

8:00 - 16:00

Czwartek

8:00 - 16:00

Piątek

8:00 - 16:00

Sobota

zamknięte

Niedziela

zamknięte

Jeśli podane godziny otwarcia Wioski nie są dla Ciebie optymalne, daj nam znać. Mamy otwartość na zmianę, jeśli dostaniemy wiadomość, że jest taka potrzeba.

Żywienie

default-image

Proponujemy dietę do wyboru: mięsną, wegetariańską lub wegańską, a także uwzględniającą wykluczenia indywidualne. Korzystamy z cateringu Restauracji Wodnik, który oferuje posiłki w oparciu o produkty sezonowe, świeże warzywa, strączki i kasze, spełniając restrykcyjne normy żywienia dla najmłodszych.

Dieta

wegetariańska, bezglutenowa, wegańska, bez laktozy, bez cukru, podstawowa

Jedzenie dostarczane przez:

firma zewnętrzna (catering)

Opłata za wyżywienie

17-20zł / dziennie

Podejście żywieniowe

BLW, dopasowane do dziecka, wybrane przez opiekuna

Wsparcie dla karmienia piersią

tak

Wspierane alergie

laktoza, gluten, jajka, orzechy, ryby i owoce morza, inne, cytrusy

Program i podejście edukacyjne

default-image

Podejście edukacyjne

NVC - Porozumienie bez przemocy, filozofia Reggio Emilia, edukacja outdoorowa, edukacja skandynawska, edukacja demokratyczna, Montessori

Rożnorodność i inkluzja

tak

Reagowanie na zmiany klimatyczne

tak

Zerówka

tak

Realizacja podstawy programowej

-

Języki

angielski

Forma nauczania języków

zajęcia z lektorem

Komunikacja NVC

tak

Dane operacyjne

Polityka zdrowotna

ścisła – dzieci z objawami są odsyłane do domu

Wymagany dowód szczepienia

tak

Chusty niemowlęce w użyciu

nie

Pieluchy w użyciu

tak

Nauka toalety

tak

Rodzic obecny podczas adaptacji

rodzic obecny tyle, ile potrzebuje dziecko

Przerwa wakacyjna

2 tygodnie

Dofinansowanie na dziecko

400

Zniżka dla rodzeństwa

-

Zniżka w przypadku nieobecności

-

Wypowiedzenie

1 miesiąc

Rutyna dnia

stała, ale z możliwością dopasowania do dziecka

Drzemka

dostosowana do potrzeb dzieci - określona pora, inne spokojne aktywności jeśli dziecko nie śpi

Zajęcia na świeżym powietrzu

prace w ogrodzie, kuchnia błotna, czas na placu zabaw, spacery w okolicy placówki, wycieczki plenerowe

Czas na świeżym powietrzu

codziennie - również gdy pada deszcz i jest zimno

Plac zabaw / ogród / park

własny plac zabaw, własny ogród, park w pobliżu, publiczny plac zabaw w pobliżu

Aplikacja do kontaktu z rodzicami

tak

Grupy mieszane wiekowo

tak, przez cały dzień i podczas wszystkich aktywności

Wsparcie potrzeb specjalnych

Wspierane potrzeby

zaburzenia SI, wysokowrażliwość

Aktywności terapeutyczne wliczone w czesne

-

Specjaliści

psycholog, logopeda, dogoterapeuta

Wsparcie rodziców

psycholog, warsztaty

Aktywności terapeutyczne dodatkowo płatne

porada psychologiczna

Placówka integracyjna

nie

Harmonogram dnia

8:00 - 9:15

Przyjście i praca z prowokacjami edukacyjnymi

Dzieci zbierają się w Wiosce i pracują z przygotowanymi dla nich prowokacjami edukacyjnymi (np. stacja z farbami, z zabawami sensorycznymi, z wodą)

9:15 - 9:30

Powitanie

Witamy piosenką każdego Wioskowicza, rozmawiamy w kręgu o czekającym nas dniu

9:30 - 10:00

Śniadanie

Wspólnie myjemy ręce z piosenką, zmieniamy pieluchy i przygotowujemy się do śniadania - wspólnie z dziećmi przyszykowujemy miseczki, talerze i wykładamy produkty.

10:15 - 12:30

Spacer i prowokacje edukacyjne na dworze

Staramy się codziennie wychodzić na zewnątrz przez cały rok. Przed wyjściem zawsze sprawdzamy jakość powietrza.

12:30 - 13:00

Lunch

Po spacerze jemy pierwsze danie obiadku

13:00 - 15:00

Czas odpoczynku

Przyciemniamy światło, zasłaniamy zasłony, włączamy spokojną kołysankę i wprowadzamy atmosferę zachęcającą do snu. Śpiewamy kołysanki, czytamy książeczki do snu i dzieci zasypiają na drzemkę. Dzieci, które nie śpią, czytają, odpoczywają, obserwują naturę.

15:00 - 16:00

Drugie danie i zabawa z prowokacjami

O 15 po drzemce przygotowujemy drugie danie, a po zjedzeniu posiłku dzieci wracają do stacji prowokacyjnych z poranka lub pracują z nowymi, w zależności od zainteresowania.

Verified by BLISKO PROTECT

Ta placówka przeszła proces weryfikacji. Oznacza to, że spełnia standardy bezpieczeństwa i jakości wyznaczone przez BLISKO.

Dowiedz się więcej

Widzisz coś niepokojącego w tej placówce? Nie spełnia ona standardów BLISKO?

Regulamin płatności

Social media

facebookinstagram

2450 zł

Miesięcznie

4

Wolne miejsca

Nasza strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dalsze korzystanie z tej strony internetowej oznacza akceptację plików cookies.