WIOSKA HYGGE | żłobek

WIOSKA HYGGE | żłobek

ul. Mińska 62, Warszawa

1560 zł

Miesięcznie

1-3

Wiek (lat)

11

Maks. liczba dzieci w placówce

Kameralny żłobek w Warszawie, na Pradze-Południe. Harmonia, bezpieczeństwo i szczęście. Wioska bliskościowa. Język angielski na co dzień. Podejście Reggio Emilia, podążanie za potrzebami dziecka. Porozumienie bez Przemocy.

Typ placówki

punkt opieki dziennej

Maks. liczba dzieci w grupie

11

Maks. liczba dzieci na opiekuna

5

Maks. liczba dzieci w placówce

11

Opieka w niepełnym wymiarze czasu

brak

Dofinansowania

tak

Wpisowe

1800 zł

Języki

angielski, hiszpański

O miejscu

Żłobek: Warszawa, Praga-Południe

Hygge to duńskie słowo oznaczające komfort, wygodę, przytulność, używane jako określenie harmonii, bezpieczeństwa i szczęścia, jest sposobem na osiągnięcie wewnętrznej równowagi w społeczeństwach skandynawskich. Wierzę że poczucie bezpieczeństwa, przytulność, ciepło i spokój oraz kontakt z naturą które są podstawami Hygge to droga, dzięki której zarówno my, jak i dzieci możemy w pełni rozwijać nasz potencjał, nasze skrzydła.


Co otrzyma u nas Twoje dziecko?

▪️ przytulność i ciepło: Hygge, kluczowy dla nas koncept, zapewnia dzieciom komfort i poczucie bezpieczeństwa

▪️ nasze opiekunki to pasjonatki kochające dzieci i interesujące się ich rozwojem - studiują bądź już ukończyły pedagogikę, psychologię i pielęgniarstwo

▪️ codzienne spacery i wolna zabawa na dworze: wierzymy, że wolna zabawa i bliskość natury pomaga dzieciom w pełni rozwijać swój potencjał dlatego dużo przebywamy na dworze

▪️ szacunek do jego potrzeb, emocji i do niego samego jako pełnowartościowego, kompetentnego człowieka

▪️ naukę komunikowania własnych granic gdy już zacznie mówić i doświadczenie bezpiecznego, pełnego szacunku komunikowania granic przez opiekunów


Co otrzymasz u nas jako rodzic?

▪️ pewność, że Twoje dziecko spędza czas w miejscu, gdzie poczucie bezpieczeństwa jest priorytetem

▪️ wsparcie również dla Ciebie podczas procesu adaptacji

▪️ stały kontakt z zespołem

▪️ w ramach wpisowego pierwszy tydzień pobytu w wiosce Twojego dziecka jest bezpłatny

▪️ poczucie bezpieczeństwa dla siebie - świadomość że Twoje dziecko będzie zawsze przytulone i usłyszane


Czego nie robimy?

▪️ nie zmuszamy dzieci do działania wbrew ich woli ani nie wprowadzamy rygorystycznych zasad

▪️ nie ignorujemy potrzeb indywidualnych każdego dziecka

▪️ nie zmuszamy dzieci do jedzenia

▪️ nie zmuszamy dzieci do spania gdy jest pora drzemki

▪️ nie wysadzamy dzieci na nocnik - wiemy co to jest gotowość do odpieluchowania

▪️ nie umniejszamy emocji Twojego dziecka


To miejsce jest dla Was, jeśli...

▪️ cenisz nowoczesne podejście do edukacji

▪️ szukasz dla swojego dziecka miejsca, które promuje równowagę, spokój i pozytywne podejście do świata

▪️ chcesz aby Twoje dziecko doświadczyło akceptacji, zrozumienia i było zauważane ze swoimi granicami i potrzebami


To miejsce może nie być dla Was, jeśli...

▪️ poszukujesz placówki o ściśle ustalonym planie działania i tradycyjnym podejściu do edukacji

▪️ nie doceniasz wartości, jakie niesie ze sobą filozofia podążania za dzieckiem i dbania o jego poczucie bezpieczeństwa

▪️ nie możesz odebrać dziecka do godziny 16:15 i uważasz że dziecko powinno pozostawać w placówce dłużej niż 8 godzin


Jeśli po zapoznaniu się z informacjami czujesz, że to miejsce nie jest dla Was, wróć na naszą mapę i poszukaj innego żłobka w Warszawie lub konkretnie w dzielnicy: Praga-Południe.

Właściciele

Joanna Danielak

Joanna Danielak

właścicielka Wioski

Mam wykształcenie z zakresu psychologii i psychoterapii, które uzyskałam na Uniwersytecie SWPS. Odbyłam szkolenia z Rodzicielstwa Bliskości a także szkolenie Self-Reg dla profesjonalistów u Jagody Sikory. Nieustannie poszerzam swoje kwalifikacje - obecnie w obszarze EFST-P (Emotional Focused Skills Training for Parents). W mojej pracy kieruję się zasadami bliskości, empatii, słuchania i braku oceniania. To właśnie takie podejście do relacji z innymi jest kluczowe w mojej pracy terapeutycznej. Uważam, że bliskość i szacunek w relacji z dzieckiem są podstawą prawidłowego rozwoju. Ta zasada jest fundamentem w moich dwóch wioskach, które pierwotnie założyliśmy z mężem dla naszych córek, a które już obecnie są w wioskowym przedszkolu. Ta kilkuletnia przygoda z wioskami utwierdza nas w tym, że była to najwłaściwsza droga jaką mogliśmy wybrać dla siebie i dla nich. Chcemy, aby nasze wioski były drugim domem dla dzieci, miejscem, w którym obowiązują te same wartości, gdzie dzieci i rodzice czują się chronieni i zrozumiani. Mimo że nauka języków czy inne zajęcia dodatkowe są istotne, to najważniejsze jest podejście do dziecka. Poszukuję opiekunów, którzy podzielają moje przekonania i są w stałym kontakcie ze mną, a jednocześnie fascynuje ich rozwój dziecka, dlatego zatrudniam osoby po pedagogice, psychologii lub w trakcie tych studiów. Zapraszam do przyłączenia się do naszej wyjątkowej małej społeczności na Pradze.

Pedagodzy i opiekunowie

Anna Orlińska

Anna Orlińska

pedagożka

Po ukończeniu studiów licencjackich z terapii pedagogicznej i pedagogiki szkolnej zrozumiałam, jak wiele dzieci jest niewłaściwie postrzeganych jako „nieposłuszne”, tylko dlatego, że ich zachowania różnią się od tego, co uznawane jest za normę. Często nie dostrzegamy, że są dzieci wymagające specyficznych warunków rozwoju, takie jak dzieci z ADHD, autyzmem czy zespołem Aspergera. Wielokrotnie potrzebują one jedynie odrobiny wsparcia, aby czuć się pełnoprawnymi uczestnikami społeczności. Po studiach podjęłam pracę w żłobku, gdzie miałam okazję obserwować rozwój najmłodszych – od pierwszych kroków po samodzielne jedzenie. Zdumiewało mnie, jak dużo uczą się w tak krótkim czasie i jak ważna jest rola opiekuna w tym procesie. Kontynuując pracę w przedszkolu, doświadczyłam, jak pełna odkryć jest praca z dziećmi. Pozwoliły mi one spojrzeć na świat oczami dziecka, przypominając o wartościach takich jak szczerość, radość i autentyczność emocji. Wspieranie ich w pełnym zakresie uczuć to wyjątkowa podróż w głąb siebie, która wymaga głębokiej samowiedzy i jest kluczem do efektywnej pracy z najmłodszymi. W wioskach pracuję już 3ci rok, wcześniej w Wiosce w Dolince, która była pierwszą wioską Joanny, obecnie wszyscy przenieśliśmy się do Wioski Hygge i nowo powstającej Wioski Lykke.

Kornelia Malinowska

Kornelia Malinowska

pedagożka

Z wykształcenia jestem świeżo upieczoną psycholożką, podchodzącą z zapałem i z otwartością do własnego rozwoju i ciągłego poszukiwanie siebie. Fascynują mnie relacje międzyludzkie, a szczególnie źródło, z którego się biorą. To w dzieciństwie rozpoczynamy naszą przygodę z życiem, ucząc się i przeżywając niezliczone chwile. W tym okresie nasz mózg formuje wiele zachowań, które kształtują nasze postrzeganie świata i miejsce w nim. My, dorośli, możemy towarzyszyć najmłodszym, wspierając ich w odkrywaniu świata, będąc po prostu obok. Wierzę, że każdy z nas ma w sobie potencjał bycia inspirującym opiekunem, nauczycielem. W pracy z dziećmi stawiam na relacje oparte na autentyczności, szacunku i bliskości. W przyszłości planuję terapeutycznie wspierać dzieci. Moja pasja do pracy z dziećmi rozpoczęła się w liceum, gdzie jako wolontariuszka organizowałam pomoc dla potrzebujących dzieci. Te chwile, kiedy obserwowałam ich radość i entuzjazm, utwierdziły mnie w przekonaniu o wyborze zawodu. Dzieci fascynują mnie swoją szczerością i autentycznością. Podczas studiów zaczęłam pracę jako niania, gdzie towarzyszyłam małej dziewczynce w jej codziennych doświadczeniach. Ta relacja była dla nas obu źródłem niezliczonych nauk. Później miałam okazję pracować w żłobku, co nauczyło mnie współpracy z większą grupą i zrozumienia jej potrzeb. Lubię stawiać sobie wyzwania, ponieważ każde nowe doświadczenie poszerza moją perspektywę i ugruntowuje kierunek mojego rozwoju. Sport nauczył mnie samodyscypliny, natomiast dzięki dzieciom nauczyłam się bycia tu i teraz, doceniając chwilę. W mojej pracy i życiu codziennym dążę do bycia uważną i wrażliwą, dbając zarówno o siebie, jak i innych. Z Joanną współpracuję od samego początku, gdy otwierała pierwszą swoją Wioskę na Ursynowie. Nadal tworzymy wspierający się zgrany zespół już drugi rok obecnie na Pradze. Uwielbiam to jak wszyscy jako zespół rozwijamy się każdego dnia razem z dziećmi którym towarzyszymy w ich własnym rozwoju.

Natasza Kuziemska

Natasza Kuziemska

pedagożka

Jestem studentką IV roku psychologii w trakcie specjalności z psychologii klinicznej i zdrowia na Uniwersytecie SWPS. W wiosce pracuję od lutego 2023. Postanowiłam podjąć pracę w wioskach ponieważ wiążę swoją przyszłość zawodową z wspieraniem i diagnozą dzieci. Codziennie doświadczam jak ważna i nieoczywista jest wiedza którą zdobywa się w praktyce w stosunku do tej którą znam z teorii. Dlatego opieka nad dziećmi to dla mnie nie tylko praca, ale także możliwość rozwoju osobistego, poznawania swoich emocji i umiejętności radzenia sobie z nimi. Staram się stworzyć ciepłe i bezpieczne środowisko, w którym dzieci mogą rozwijać swoje umiejętności, odkrywać świat i budować pierwsze relacje. Uważam, że każde dziecko jest wyjątkowe i ma nieograniczone możliwości rozwoju. Dokładam wszelkich starań, by zapewnić im wsparcie, opiekę i edukację na najwyższym poziomie.

Aleksandra Kamińska

Aleksandra Kamińska

pedagożka

Jestem studentką psychologii na Uniwersytecie SWPS, jestem w trakcie specjalizacji z Psychologii edukacyjnej. W Wiosce pracuję od września 2023. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywałam jako niania w wielodzietnej rodzinie. Obecnie postanowiłam pracować w zespole z innymi osobami, aby uczyć się dalej jak wspierać dzieci, ponieważ w przyszłości chcę być psychologiem dziecięcym.

Tendayi Mafuta

Tendayi Mafuta

pedagożka, pielęgniarka

Cześć jestem Tendayi, pochodzę z Zimbabwe. Do Polski przyjechałam na studia pielęgniarskie. Jestem mamą i kocham pracę z dziećmi. Nie mówię po Polsku, z Waszymi dziećmi porozumiewam się tylko po angielsku. Swoją pracę dzielę między Wioskę Hygge i Lykke.

Lokalizacja

Poniedziałek

7:45 - 16:30

Wtorek

7:45 - 16:30

Środa

7:45 - 16:30

Czwartek

7:45 - 16:30

Piątek

7:45 - 16:30

Sobota

zamknięte

Niedziela

zamknięte

Żywienie

Dieta

wegetariańska, bezglutenowa, bez laktozy, bez cukru

Jedzenie dostarczane przez:

firma zewnętrzna (catering)

Opłata za wyżywienie

26,5 zł / dziennie

Podejście żywieniowe

dopasowane do dziecka, BLW

Wsparcie dla karmienia piersią

tak

Wspierane alergie

laktoza, gluten, jajka, orzechy, ryby i owoce morza, inne, cytrusy

Program i podejście edukacyjne

Filozofia podążania Reggio Emilia, samodzielności Marii Montessouri i wspierania dziecka w jego kompetencji Jespera Juula.

Podejście edukacyjne

Montessori, NVC - Porozumienie bez przemocy, filozofia Reggio Emilia, program autorski

Rożnorodność i inkluzja

tak

Reagowanie na zmiany klimatyczne

tak

Zerówka

nie

Realizacja podstawy programowej

tak

Języki

angielski, hiszpański

Forma nauczania języków

immersja językowa, zajęcia z native speakerem

Komunikacja NVC

tak

Dane operacyjne

Polityka zdrowotna

dzieci z objawami (katar i kaszel) mogą przychodzić, jeśli jest zaświadczenie od lekarza, że nie zarażają

Wymagany dowód szczepienia

tak

Chusty niemowlęce w użyciu

tak

Pieluchy w użyciu

tak

Nauka toalety

nie

Rodzic obecny podczas adaptacji

rodzic obecny tyle, ile potrzebuje dziecko

Przerwa wakacyjna

2 tygodnie

Dofinansowanie na dziecko

-

Zniżka dla rodzeństwa

10%

Zniżka w przypadku nieobecności

-

Wypowiedzenie

2 miesiące

Rutyna dnia

stała, ale z możliwością dopasowania do dziecka

Drzemka

dostosowana do potrzeb dzieci - określona pora, inne spokojne aktywności jeśli dziecko nie śpi

Zajęcia na świeżym powietrzu

czas na placu zabaw, spacery w okolicy placówki, prace w ogrodzie, kuchnia błotna

Czas na świeżym powietrzu

codziennie - również gdy pada deszcz i jest zimno

Plac zabaw / ogród / park

własny ogród, park w pobliżu, własny plac zabaw

Aplikacja do kontaktu z rodzicami

tak

Grupy mieszane wiekowo

-

Wsparcie potrzeb specjalnych

Wspierane potrzeby

wysokowrażliwość

Aktywności terapeutyczne wliczone w czesne

-

Specjaliści

psycholog, psychoterapeuta, pielęgniarka

Wsparcie rodziców

-

Aktywności terapeutyczne dodatkowo płatne

porada psychologiczna, zajęcia TUS (trening umiejętności społecznych), zajęcia logopedyczne

Placówka integracyjna

nie

Harmonogram dnia

7:45 - 8:30

Przyjście i wspólne przygotowanie śniadania

Dzieci powoli zbierają się w Wiosce i wspólnie z pedagogami przygotowują się do śniadania – szykujemy miseczki, talerze i wykładamy produkty. Dzieci mogą również w tym czasie bawić się swobodnie tym co lubią pod okiem pedagoga.

8:30 - 9:00

Śniadanie

Wspólnie jemy śniadanie, a po śniadaniu dzieci mają czas na dalszą zabawę.

9:00 - 9:30

Przywitanie

Witamy się naszymi ulubionymi piosenkami, gramy na instrumentach, tańczymy i śpiewamy

9:30 - 10:15

Prowokacje edukacyjne

Pedagodzy zapraszają dzieci do przygotowane j w danym dniu nowej prowokacji lub prowokacji będącej częścią aktualnego projektu grupy

10:15 - 11:30

Spacer i edukacja na zewnątrz lub swobodna zabawa

Jeżeli temperatura sprzyja codziennie wychodzimy na zewnątrz przez okrągły rok. Nasz piękny ogródek ma olbrzymi zadaszony taras wyłożony trawą co umożliwia nam zabawę niezależnie od pogody. Jeżeli pogoda jest wyjątkowo sprzyjająca posiłki i inne zabawy przenosimy również do ogródka by jak najwięcej przebywać na dworze. Przed wyjściem zawsze sprawdzamy jakość powietrza.

11:30 - 11:45

Pierwsze danie

Po wyjściu na dwór jemy pierwsze danie obiadku

11:45 - 12:15

Wyciszenie

Po zupce staramy się wyciszyć i przygotować do drzemki, używamy wyciszających dźwięków natury, ścieżek instrumentalnych i czytamy książeczki.

12:15 - 14:15

Czas odpoczynku

Przyciemniamy światło, zasłaniamy zasłony, włączamy spokojną kołysankę i wprowadzamy atmosferę zachęcającą do snu. Śpiewamy kołysanki, czytamy książeczki i dzieci zasypiają na drzemkę. Dzieci, które nie śpią, czytają, odpoczywają, układają klocki i obserwują naturę.

14:30 - 14:45

Drugie danie

Wspólnie z dziećmi przygotowujemy talerzyki i sztućce, nakładamy i jemy drugie danie

15:00 - 16:00

Podwieczorek i zabawa z prowokacjami

O 15 po drzemce przygotowujemy podwieczorek, a po zjedzeniu posiłku dzieci wracają do stacji prowokacyjnych z poranka lub pracują z nowymi, w zależności od zainteresowania.

16:00 - 16:15

Koniec dnia w wiosce

Rodzice odbierają dzieci w zależności od swoich preferencji w godzinach 15:00-16:00

Verified by BLISKO PROTECT

Ta placówka przeszła proces weryfikacji. Oznacza to, że spełnia standardy bezpieczeństwa i jakości wyznaczone przez BLISKO.

Dowiedz się więcej

Widzisz coś niepokojącego w tej placówce? Nie spełnia ona standardów BLISKO?


Dofinansowanie

Dofinansowanie

Dofinansowanie dziennego opiekuna z programu MALUCH+ 2022-2029 BENEFICJENT: Przestrzeń Rozwoju Sp. z o.o. CEL ZADANIA: utworzenie 11 miejsc opieki w punkcie opieki dziennej i dofinansowanie funkcjonowania tych miejsc w okresie 36 miesięcy W ramach realizacji Programu wykonano: remont łazienki, malowanie lokalu, zabudowę balkonową, budowę konstrukcji wspinaczkowo-zabawowej, zakupiono wózek spacerowy, oczyszczacze powietrza, wyposażenie kuchenne i wyposażenie do sprzątania, meble, pomoce pedagogiczne, wyposażono sale w gry, zabawki, książki, pomoce edukacyjne, materiały plastyczne. Punkty Opieki Dziennej przystosowano do przyjęcia w sumie 11 dzieci. Program skierowany do dzieci, w tym dzieci z niepełnosprawnościami lub wymagającymi szczególnej opieki, do ukończenia roku szkolnego, w którym dziecko ukończy 3. rok życia lub dłużej, zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 2011r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 z Ustawą z dnia 12 marca 2022r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego Państwa.

Regulamin płatności

Social media

facebookinstagram

1560 zł

Miesięcznie

Wolne miejsca

Nasza strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dalsze korzystanie z tej strony internetowej oznacza akceptację plików cookies.