BLISKO Światów Dziecka | przedszkole

BLISKO Światów Dziecka | przedszkole

ul. Grochowa 26F, Kraków

1190 zł

Miesięcznie

2,5-6

Wiek (lat)

50

Maks. liczba dzieci w placówce

Bliskościowe przedszkole na Podgórzu w Krakowie. Edukacja outdoorowa. Podejście inspirowane filozofią Reggio Emilia i pedagogiką Montessori. Codzienne wyjścia na spacery. Angielski. Przedszkole bez kar i nagród. Logopeda i psycholog dostępni dla dzieci i rodziców. Adaptacja z rodzicem.

Typ placówki

przedszkole

Maks. liczba dzieci w grupie

25

Maks. liczba dzieci na opiekuna

10

Maks. liczba dzieci w placówce

50

Opieka w niepełnym wymiarze czasu

brak

Dofinansowania

nie

Wpisowe

700 zł

Języki

angielski

O miejscu

Przedszkole: Kraków, Podgórze

▪️ W tym miejscu jest również żłobek dla dzieci w wieku 1–3 lata Żłobek BLISKO

▪️ Sprawdź nasze aktualne promocje czesnego i wpisowego, kontaktując się z placówką (formularz i numer telefonu po prawej stronie).


W naszym przedszkolu Twoje dziecko będzie bezpieczne, otoczone najlepszą opieką, dostrzeżone i wysłuchane. Będzie miało możliwość rozwinąć swój potencjał, ćwiczyć samodzielność oraz uczyć się stawiać granice. Zaciekawimy je otaczającym nas światem.


Co otrzyma u nas Twoje dziecko?

▪️ będzie miało możliwość rozwinąć swój potencjał

▪️ będzie ćwiczyć samodzielność

▪️ będzie uczyć się stawiać granice

▪️ zaciekawimy dzieci otaczającym nas światem


Co otrzymasz u nas jako rodzic?

▪️podczas adaptacji możesz przebywać z dzieckiem na sali, towarzyszyć mu tak długo, aż dziecko poczuje się bezpiecznie i nawiąże relację z opiekunami

▪️ możesz korzystać ze wsparcia psychologa, który odwiedza nas raz w tygodniu

▪️ możesz włączać się w życie przedszkola poprzez spotkania dla rodziców oraz całych rodzin
▪️ aplikację, przez którą zrobisz opłaty i gdzie zobaczysz zdjęcia aktywności dzieci oraz ogłoszenia


Czego nie robimy?

▪️ nie zmuszamy dzieci do drzemki i do jedzenia

▪️ nie stosujemy kar i nagród


To miejsce jest dla Was, jeśli...

▪️ szukasz przedszkola, w którym mimo dużej grupy jest uważność pedagogów na potrzeby dzieci oraz indywidualne podejście

▪️ szukasz wysokiej jakości przedszkola z niedużym czesnym

▪️ zależy Ci na łagodnej adaptacji, w której jako rodzic będziesz mógł uczestniczyć tak długo, ile potrzebujecie tego Ty i dziecko

▪️ zależy Ci na tym, żeby Twoje dziecko codziennie spędzało czas na świeżym powietrzu


To miejsce może nie być dla Was, jeśli...

▪️ szukasz przedszkola kameralnego z małymi grupami

▪️ szukasz przedszkola z zerówką


Jeśli po zapoznaniu się z informacjami czujesz, że to miejsce nie jest dla Was, wróć na naszą mapę i poszukaj innego przedszkola w Krakowie lub konkretnie w dzielnicy: Podgórze.

Właściciele

BLISKO

BLISKO

właściciel przedszkola

Jesteśmy profesjonalistami z pasją. Łączymy różnorodne kompetencje i zainteresowania z obszarów: pedagogiki, psychologii, neurobiologii, ale też designu czy architektury wnętrz. Jesteśmy też rodzicami. Mamy tę wspaniałą możliwość, by nasze pomysły na bieżąco sprawdzać z najbardziej wymagającymi i bezwzględnie szczerymi ekspertami – naszymi dziećmi. Korzystamy z tej możliwości i przyjmujemy feedback z pokorą i wdzięcznością. Działamy w szacunku do różnorodności i praktykujemy komunikację w ramach Porozumienia bez przemocy. Poza tym, że dajemy know-how i wsparcie w otwieraniu oraz prowadzeniu miejsc opieki i edukacji znanych w całej Polsce jako Wioski, prowadzimy też własne żłobki i przedszkola. Przedszkole BLISKO | Kraków Podgórze jest właśnie naszą placówką, w której realizujemy i rozwijamy podejście BLISKO.

Pedagodzy i opiekunowie

Anita Kusek

Anita Kusek

pedagożka

W pracy najbardziej lubię rozwijać kreatywność dzieci poprzez zajęcia plastyczne - kolorowe kredki, bibuła i odrobina kleju potrafią zmienić kawałek szarego papieru w piękny wymyślony świat lub ilustrację do przeczytanej bajki. Staram się słuchać dziecięcych historii, rozmawiać z nimi, ale tez przybliżać im bajki, legendy i historie zapisane w książkach, bo czytanie to kapitał na całe życie. I wyprawa w nieznane na przedszkolnym dywanie. Po pracy odpoczywam w ciszy, czytając samej sobie, oglądając dobry film, chyba że akurat kosze trawę w ogrodzie lub piekę ciasto dla swoich wnuczek.

Magda Michałkiewicz

Magda Michałkiewicz

pedagożka

Często słyszałam, że pasuję do pracy z dziećmi, jednak sama w to nie dowierzałam. Mimo że ścieżka mojej edukacji prowadziła mnie przez socjologię, kulturoznawstwo i aktorstwo, dotarłam do miejsca, w którym zajęłam się pracą w przedszkolu, gdzie czuję się na swoim miejscu. Szczególnie ważne jest dla mnie rodzicielstwo bliskości, zrozumienie małego człowieka i wzajemny szacunek. Pasjonuje mnie pedagogika Montessori, waldorfska, wychowanie przez sztukę i cykliczność, interesują mnie trudności rozwojowe - zaburzenia integracji sensorycznej oraz mutyzm wybiórczy. W tej tematyce najchętniej czytam i się szkolę. Prywatnie jestem mamą, weganką, lubię gotować i sadzić zioła, śpiewać i czytać książki z moim synkiem.

Aleksandra Łukawska

Aleksandra Łukawska

dyrektorka

Jako najstarsze dziecko w rodzinie, zawsze byłam odpowiedzialna za opiekę nad moim młodszymi rodzeństwem. Moje doświadczenia w harcerstwie oraz jako liderka w grupie zuchów uświadomiły mi, jak wiele radości i satysfakcji przynosi mi towarzyszenie dzieciom i wspólne działanie. Jestem mamą dwóch małych chłopców - cztero- i dwuletniego. Każdy dzień dla mnie to nieustannym odkrywaniem świata i uczeniem się razem z nimi. Moja naturalna ciekawość świata i pasja do obserwowania ludzi sprawiają, że czuję się jakbym została stworzona do bycia z dziećmi i dla dzieci - to jest moje powołanie i dar. Wykształcenie w zakresie pedagogiki ze specjalizacją w animacji społeczno-kulturowej stanowi podstawę mojej wiedzy. Posiadam także certyfikat szkolenia Smyko-Multisensoryka, dzięki któremu mogę wspierać dzieci w integracji sensorycznej. Uczestniczyłam w szkoleniach dotyczących komunikacji bez przemocy i ciągle poszerzam swoją wiedzę na temat dzieci, rodzicielstwa i wychowania. Zasady rodzicielstwa bliskości są mi szczególnie bliskie. W czasie wolnym najbardziej relaksuję się, gotując, słuchając muzyki i zajmując się rękodziełem. Jestem zapaloną pływaczką i uwielbiam odprężające spacery wśród natury.

Agnieszka Oraczewska-Lech

Agnieszka Oraczewska-Lech

pedagożka

Od kiedy sięgam pamięcią w moim życiu zawsze były obecne dzieci. Stąd też decyzja o ukończeniu studiów pedagogicznych oraz podjęciu pracy z nimi. W kontaktach z dziećmi staram się wykazywać empatią – dostrzegać, rozumieć i właściwie reagować na emocje swoich małych podopiecznych. Uważam, że każdy jest wyjątkowy i niepowtarzalny, a niezwykły potencjał rozwojowy można „wydobyć” poprzez cierpliwe wsłuchiwanie się w aktualne potrzeby dziecka. W swojej pracy dążę do wszechstronnego rozwoju dzieci. Duży nacisk kładę na rozwój kompetencji społecznych oraz poznawczych. Bazuję na metodach praktycznych. Moim głównym celem jest organizowanie miejsca i czasu tak, aby dzieci czuły się bezpiecznie i z chęcią przychodziły do przedszkola oraz wychodziły z niego szczęśliwe i uśmiechnięte. W moim życiu ważną rolę odgrywa sport, więc dodatkowo jestem również instruktorem pływania oraz gimnastyki korekcyjnej. Czas wolny spędzam aktywnie z rodziną oraz przyjaciółmi. Uwielbiam podróże i nienawidzę nudy. Jestem osobą energiczną, która nie boi się wyzwań oraz dąży do założonych celów.

Magda Demska

Magda Demska

pedagożka

Od zawsze marzyłam o pracy z dziećmi. Stąd mój pomysł na ukończenie studiów pedagogicznych, co tylko utwierdziło mnie, że to dobry wybór. Lubię obserwować małego człowieka, to jak się rozwija i nabywa nowych umiejętności oraz jak funkcjonuje w grupie. Moje początki związane były z pracą jako prywatna niania i ciocia w żłobku. Uwielbiam tulić i pokazywać świat najmłodszym, jest to cudowne doświadczenie. Jako nauczyciel chciałabym pokazać dzieciom, że przez zabawę i kreatywne zajęcia dostosowane do wieku można doświadczać wspaniałych rzeczy i małymi krokami odkrywać świat w nieszablonowy sposób. Uśmiech i zadowolenie dziecka wyraża więcej niż tysiąc słów i to w pracy jest dla mnie najważniejsze.

Olga Nagowicz-Madejczyk

Olga Nagowicz-Madejczyk

pedagożka

Odkąd pamiętam przebywanie w towarzystwie dzieci sprawiało mi wiele radości. Już jako nastolatka każdy wolny dzień spędzałam w Domu Małego Dziecka, gdzie jako wolontariuszka starałam się dać odrobinę normalności oraz radości mieszkającym tam maluchom. Marzenie o zawodzie, w którym mogłabym mieć wpływ na rozwój oraz kształtowanie się przyszłości małego człowieka, towarzyszyło mi zawsze, dlatego 4 lata temu podjęłam decyzję żeby oddać się zawodowo pracy z dziećmi. Zaczęłam od żłobka, a następnie jak moi podopieczni osiągnęli wiek przedszkolny, razem wkroczyliśmy w nowy etap edukacji. W pracy z dziećmi staram się być dla nich oparciem, dawać poczucie bezpieczeństwa, a także wspierać w budowaniu poczucia własnej wartości. Ważne jest dla mnie spojrzenie na każde z dzieci w sposób indywidualny, wsłuchanie się w jego potrzeby i emocje jakie towarzyszą mu w różnych sytuacjach. Szczególnie bliska jest mi pedagogika zabawy – metoda Klanzy. Uważam, że nauka oparta na różnego rodzaju zabawach i grach prowadzi m.in. do integracji grupy rówieśniczej, a co za tym idzie ułatwia dzieciom funkcjonowanie w otaczającym go świecie. Gry i zabawy zapewniają dobrowolność uczestnictwa, wykluczają rywalizację oraz pozwalają na możliwość komunikowania się przez ruch, słowo, sztuki plastyczne i inne środki wyrazu. Ukończyłam szkolenie z Rodzicielstwa Bliskości dla osób pracujących z dziećmi oraz kurs Animatora czasu wolnego, co pozwala mi jeszcze lepiej wykonywać swoją pracę. Prywatnie jestem mamą, która ceni sobie aktywne spędzanie czasu ze swoimi dziećmi. Bardzo lubię spacery, wycieczki rowerowe, czy zdobywanie szczytów gór.

Angelina Pac

Angelina Pac

pedagożka

Z wykształcenia jestem nauczycielką edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, ale dla mnie to nie tylko zawód, lecz ogromna pasja, która inspiruje mnie do nieustannego rozwoju. Aktualnie kontynuuję swoją edukację jako studentka logopedii, gdzie synergia między moją pasją do nauczania a logopedią pozwala mi jeszcze głębiej zrozumieć potrzeby uczniów oraz skuteczniej wspierać ich rozwój. Przez ostatnie ponad siedem lat miałam okazję zgłębiać tajniki pracy z najmłodszymi, jako nauczyciel i indywidualny opiekun. Dzięki pracy z dziećmi na różnych etapach rozwoju, nauczyłam się elastycznego podejścia oraz umiejętności dostosowywania się do indywidualnych potrzeb każdego dziecka. Alternatywne metody wychowania, takie jak metoda Marii Montessori, Pozytywna Dyscyplina, metoda komunikacji NVC czy podejście oparte na rodzicielstwie bezwarunkowym są mi niezwykle bliskie. Ukończyłam kurs wychowania małego dziecka w pedagogice Marii Montessori w Polskim Stowarzyszeniu Montessori. Ponadto, przez 5 lat trwania studiów pogłębiałam swoją wiedzę z zakresu NVC, komunikacji interpersonalnej, wspierania dzieci WWO współpracując z osobą specjalizującą się w tym obszarze oraz biorąc udział w licznych konferencjach, szkoleniach i webinariach. W mojej praktyce zawodowej kładę duży nacisk na empatyczną komunikację, jednocześnie jestem przeciwniczką stosowania konwencjonalnych metod wychowania opartych na nagrodach i karach. Wierzę, że budowanie relacji opartych na zrozumieniu, potrzebach i szacunku jest kluczowe dla tworzenia bezpiecznego i przyjaznego środowiska dla dzieci. Moje zainteresowania naukowe skupiają się wokół psychologii dziecka, zaburzeń rozwojowych, zaburzeń mowy, a także zagadnień związanych ze wspieraniem uczniów ze SPE. W wolnych chwilach uwalniam swoją kreatywność, tworząc materiały edukacyjne dla dzieci. Ponadto, w życiu prywatnym oddaję się pasji do wycieczek rowerowych, górskich spacerów i kontaktu z naturą.

Lokalizacja

Poniedziałek

7:00 - 17:00

Wtorek

7:00 - 17:00

Środa

7:00 - 17:00

Czwartek

7:00 - 17:00

Piątek

7:00 - 17:00

Sobota

zamknięte

Niedziela

zamknięte

Żywienie

default-image

Dieta

podstawowa, wegetariańska, bezglutenowa, bez laktozy, inna

Jedzenie dostarczane przez:

firma zewnętrzna (catering)

Opłata za wyżywienie

18 zł / dziennie

Podejście żywieniowe

dopasowane do dziecka

Wsparcie dla karmienia piersią

tak

Wspierane alergie

cytrusy, ryby i owoce morza, orzechy, jajka, gluten, laktoza

Program i podejście edukacyjne

default-image

Zależy nam na wzmacnianiu poczucia własnej wartości u dzieci, odkrywaniu świata we własnym tempie. Ważna jest samodzielność, dopasowana do danego etapu rozwoju dziecka. Chcemy uczyć dzieci współpracy, szanowania różnorodności w grupie.

Podejście edukacyjne

edukacja outdoorowa, filozofia Reggio Emilia

Rożnorodność i inkluzja

tak

Reagowanie na zmiany klimatyczne

tak

Zerówka

nie

Realizacja podstawy programowej

tak

Języki

angielski

Forma nauczania języków

-

Komunikacja NVC

tak

Dane operacyjne

Polityka zdrowotna

dzieci z objawami (katar i kaszel) mogą przychodzić, jeśli jest zaświadczenie od lekarza, że nie zarażają

Wymagany dowód szczepienia

nie

Chusty niemowlęce w użyciu

nie

Pieluchy w użyciu

nie

Nauka toalety

tak

Rodzic obecny podczas adaptacji

rodzic obecny tyle, ile potrzebuje dziecko

Przerwa wakacyjna

2 tygodnie

Dofinansowanie na dziecko

-

Zniżka dla rodzeństwa

czesne dla kolejnego dziecka 10% mniejsze

Zniżka w przypadku nieobecności

brak

Wypowiedzenie

1 miesiąc

Rutyna dnia

stała, ale z możliwością dopasowania do dziecka

Drzemka

dostosowana do potrzeb dzieci - określona pora, inne spokojne aktywności jeśli dziecko nie śpi

Zajęcia na świeżym powietrzu

spacery w okolicy placówki, czas na placu zabaw, wycieczki plenerowe, prace w ogrodzie

Czas na świeżym powietrzu

codziennie - również gdy pada deszcz i jest zimno

Plac zabaw / ogród / park

własny ogród, własny plac zabaw

Aplikacja do kontaktu z rodzicami

tak

Grupy mieszane wiekowo

tak, przez cały dzień i podczas wszystkich aktywności

Wsparcie potrzeb specjalnych

Wspierane potrzeby

zaburzenia SI

Aktywności terapeutyczne wliczone w czesne

porada psychologiczna

Specjaliści

psycholog, logopeda

Wsparcie rodziców

psycholog, warsztaty

Aktywności terapeutyczne dodatkowo płatne

-

Placówka integracyjna

nie

Verified by BLISKO PROTECT

Ta placówka przeszła proces weryfikacji. Oznacza to, że spełnia standardy bezpieczeństwa i jakości wyznaczone przez BLISKO.

Dowiedz się więcej

Widzisz coś niepokojącego w tej placówce? Nie spełnia ona standardów BLISKO?

Regulamin płatności

pink-arrow-right

1190 zł

Miesięcznie

tak

Wolne miejsca

Nasza strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dalsze korzystanie z tej strony internetowej oznacza akceptację plików cookies.