magdalena-mastykarz

Magdalena Mastykarz

KRAKÓW: Dzień otwarty w Wiosce Stacja Marzeń. Poznaj nowe bliskościowe przedszkole w Krakowie

Zapraszamy na świąteczne warsztaty sensoryczne dla dzieci, które odbędą się w przedszkolu Wioska Stacja Marzeń. To będzie także dzień otwarty, podczas którego będziecie mieli możliwość poznać przedszkole oraz nasze bliskościowe podejście.

05 Dec 2023

ellipseclock

5 min

ellipse

ARCHIWUM WYDARZEŃ

przedszkole drewniane wnętrza zajęcia dla dzieci

Czas świąt to doskonały moment, aby wspólnie z dziećmi tworzyć magiczną atmosferę. Dlatego też zapraszamy Was i Wasze dzieci na niezwykłe warsztaty sensoryczne, które odbędą się w naszym przedszkolu Wioska Stacja Marzeń. To będzie także dzień otwarty, podczas którego będziecie mieli możliwość poznać naszą placówkę oraz nasze bliskościowe podejście.

Co czeka Was podczas warsztatów?

Podczas warsztatów będziemy robić ciasto na pierniczki. Razem będziemy wycinać i ozdabiać pierniczki, aby każde dziecko mogło stworzyć własne małe arcydzieło.

Będziemy również bawić się w szukanie skarbów świątecznych ukrytych w galaretce. Ta zabawa nie tylko dostarczy dzieciom mnóstwo radości, ale również rozwija ich zdolności poznawcze i koordynację ruchową.

Ponadto czekają na Was różne masy sensoryczne, które pozwolą dzieciom odkrywać i eksperymentować z różnymi teksturami.

Nie zapomnimy również o malowaniu śnieżynek wodą. Dzieci będą miały okazję stworzyć własne, unikalne wzory na specjalnych kartkach. To świetna okazja, aby rozwijać kreatywność i wyobraźnię.

Na koniec wspólnie będziemy tworzyć choinki z makaronu, które ozdobią naszą przedszkolną salę. To będzie wspaniała pamiątka dla każdego dziecka i rodzica.

Kiedy i gdzie odbędą się warsztaty?

Zapraszamy w sobotę 16 grudnia, w godz. 11.00–12.30. Warsztaty odbędą się w przedszkolu Wioska Stacja Marzeń przy Al. 29 Listopada 32.

Będzie to równocześnie dzień otwarty w przedszkolu na Rogatce, kiedy to będziecie mieli okazję poznać to miejsce i porozmawiać z osobami, które to miejsce tworzą.

Co wyróżnia Wioskę Stacja Marzeń?

Indywidualny plan adaptacyjny: Uwzględniając tempo i potrzeby każdego dziecka, realizujemy indywidualny plan adaptacyjny. Dzięki temu mamy pewność, że proces adaptacji przebiega w sposób komfortowy i dostosowany do indywidualnych potrzeb każdego dziecka.

Opieka bliskościowa i Porozumienie bez Przemocy: Nasze przedszkole stawia na opiekę bliskościową oraz komunikację opartą na zasadach Porozumienia bez Przemocy. Dzieci czują się bezpiecznie i wspierane, a my podążamy za ich zainteresowaniami, aby wspomagać ich naturalny rozwój.

Podejście Reggio Emilia: Stawiamy na kreatywność, samodzielność i eksplorację otaczającego świata, inspirując się sztuką, przyrodą i ciekawymi tematami.

Aktywności zgodne z zainteresowaniami dziecka: W przedszkolu organizujemy wiele aktywności motywowanych zainteresowaniami dzieci, jednak nie zmuszamy ich do uczestnictwa. Dzieci mają swobodę wyboru i eksploracji, dzięki czemu mogą rozwijać się w obszarach, które ich najbardziej interesują i inspirują.

Jeśli szukacie bliskościowego przedszkola w Krakowie, koniecznie zajrzyjcie na naszą mapę!

przedszkole drewniane wnętrza przestrzeń dla dzieci

Jako rodzic otrzymasz również wiele korzyści:

  • Codzienny kontakt z opiekunami, który pozwala na bieżącą informację o postępach i potrzebach Twojego dziecka.

  • Możliwość konsultacji z psychologiem, który służy wsparciem i doradztwem w przypadku różnych wyzwań rozwojowych.

  • Uczestnictwo w kręgach rodziców oraz spotkaniach z dyrektorem, które tworzą możliwość budowania społeczności rodzicielskiej i wymiany doświadczeń.

  • Zaproszenia na pikniki rodzinne i warsztaty dedykowane rodzicom, co umożliwia wspólne spędzanie czasu i pogłębianie relacji między rodzicami a dziećmi.

Ważne jest również to, czego nie robimy:

  • Nie zmuszamy dzieci do drzemki. Każde dziecko może odpoczywać zgodnie z własnymi potrzebami, dostosowując harmonogram odpoczynku do indywidualnych preferencji.

  • Nie stosujemy kar i nagród. W naszym przedszkolu preferujemy model oparty na wzajemnym szacunku i zrozumieniu, ucząc dzieci empatii i rozwiązywania konfliktów w sposób pozytywny.

ZAPISZ SIĘ NA BEZPŁATNE WARSZTATY

warsztaty sensoryczne dla dzieci
magdalena-mastykarz

Magdalena Mastykarz

mama | copywriterka | redaktorka

Mama czteroletniej Zuzi, co jest obecnie jej główną rolą, inspiracją i źródłem (ale też pochłaniaczem) energii :) Z wykształcenia: polonistka, z wyboru: copywriterka i redaktorka, z wewnętrznej potrzeby: ogarniaczka. W czasie wolnym bawi się w aranżowanie przestrzeni: własnej, znajomych i bliskich, publicznej, prywatnej – każdej, którą można przearanżować.

Udostępnij na

Nasza strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dalsze korzystanie z tej strony internetowej oznacza akceptację plików cookies.