WIOSKA TREE HOUSE | żłobek
ul. Tamka 34/3, Warszawa
1
-
3Wiek (lat)
Maks. liczba dzieci w placówce
Kameralny żłobek na Powiślu w Warszawie. Naszą misją jest podążanie za dzieckiem, wsłuchiwanie się w jego potrzeby oraz budowanie z nim dobrej relacji opartej na zaufaniu. Stosujemy empatyczną komunikację i dążymy do tworzenia atmosfery akceptacji, zrozumienia i miłości.
Typ placówki
punkt opieki dziennej
Maks. liczba dzieci w grupie
20
Maks. liczba dzieci na opiekuna
5
Maks. liczba dzieci w placówce
20
Opieka w niepełnym wymiarze czasu
brak
Dofinansowania
tak
Wpisowe
1500 zł
Języki
angielski
O miejscu
Żłobek: Warszawa, Powiśle
Co otrzyma u nas Twoje dziecko?
▪️ opiekę wykwalifikowanych opiekunów, którzy mają w sobie łagodność i pasję pokazywania dzieciom otaczającego świata
▪️ wsparcie w budowaniu dobrych relacji między dziećmi - w duchu Porozumienia bez Przemocy tj. komunikacji empatycznej
▪️ wsparcie w rozpoznawaniu emocji i radzenia sobie z nimi, w budowaniu autonomii, samodzielności i zdolności społeczno-emocjonalnych (realizacja programu międzynarodowej Szkoły Empatii)
▪️ przestrzeń pełną światła, w której dominują drewniane meble i naturalne materiały, w tym małpi gaj
▪️ adaptację łagodną z rodzicem, dostosowaną do potrzeb dziecka
▪️ codziennie zapewniony czas na placu zabaw, niezależnie od pogody
Co otrzymasz u nas jako rodzic?
▪️ pewność, że Twoje dziecko jest szanowane i słuchane, że ma przestrzeń na wyrażania potrzeb i emocji
▪️ bycie częścią wspólnoty dzieci, rodziców i opiekunów, w której dostaniesz wsparcie w swojej roli rodzica
▪️ komunikację opartą na Porozumieniu Bez Przemocy (NVC), co oznacza, że zawsze jesteśmy gotowi na otwarty i pełen szacunku dialog na temat Twojego dziecka
Czego nie robimy?
▪️ nie zmuszamy dzieci do drzemki i jedzenia
▪️ nie stosujemy kar i nagród
▪️ nie narzucamy gotowych rozwiązań
▪️ nie prowadzimy tradycyjnej edukacji
▪️ nie oceniamy
▪️ nie ograniczamy dzieci w wyrażaniu swoich emocji
To miejsce jest dla Was, jeśli...
▪️ ważna jest dla Ciebie estetyka miejsca - wnętrze jest pełne światła, mamy drewniany małpi gaj, drewniane meble i zabawki. Cała przestrzeń stanowił spójny i ważny element wspierający rozwój dziecka
▪️ szukacie kameralnego miejsca z domową atmosferą
▪️ ważne jest dla Ciebie rozwijający program edukacyjny - zajęcia dodatkowe i język angielski
▪️ szukasz żłobka, w którym Twoje dziecko ma zapewnione codzienne wyjścia na dwór
To miejsce może nie być dla Was, jeśli...
▪️ nie podzielasz filozofii bliskościowej w wychowywaniu dzieci i nie komunikujesz się w duchu wzajemnego szacunku i empatii
▪️ Twoje dziecko ma specjalne potrzeby rozwojowe i potrzebujesz miejsca, w którym będą one zaopiekowane przez profesjonalistów
Wioska Tree House to żłobek na Powiślu w Warszawie, który należy do sieci żłobków i przedszkoli BLISKO, oferujących opiekę i edukację opartą na empatii i szacunku do dziecka, budowaniu relacji i współpracy z rodzicami. Mamy zarówno żłobki warszawskie, jak i przedszkola w Warszawie należące do BLISKO. Zachęcamy, aby rodzice będący w trakcie rekrutacji do żłobka w Warszawie odwiedzili i poznali nasze placówki, a także pracujących tam pedagogów. Zapraszamy do poznania i doświadczenia zupełnie nowej jakości w edukacji wczesnodziecięcej w żłobku, w którym łączymy też elementy Porozumienia bez Przemocy i rodzicielstwa bliskości.
Właściciele
Malwina Zwierzchowska
właścicielka Wioski
Ukończyłam kilka międzynarodowych szkół i mam bogate doświadczenie zawodowe zdobyte w globalnych korporacjach. Zawsze była we mnie iskra odkrywcy, która ciągnęła mnie do poznawania nowych miejsc, stylów życia i kultur, dlatego decyzja o studiowaniu za granicą przyszła mi naturalnie. Jestem mamą Henia i to z nim każdego dnia odkrywam, jak ważne jest być uważnym rodzicem. Dbam o to, by mój syn miał wolność do rozwijania swojej kreatywności, bez nacisku na gotowe rozwiązania. W moim podejściu do dzieciństwa inspirują mnie myśli Agnieszki Stein i Jaspera Juula, których książki były dla mnie bramą do świata świadomego rodzicielstwa. Moje pasje to sztuka i kulinaria, a także przygody - a największą z nich okazało się dla mnie macierzyństwo! Nie przypuszczałam, że stanie się ono tak silnym motywatorem i inspiracją w moim życiu. Prowadzenie Wioski pozwala mi poczuć, że moja praca ma głęboki sens. To niezwykłe uczucie, wiedzieć, że mogę wpływać na jakość opieki dziećmi, która jest tak fundamentalna dla ich przyszłego życia.
Pedagodzy i opiekunowie
Maja Munder
teamleader, pedagog
Wszystko zaczęło się od tego, że już jako małe dziecko troszczyłam się o inne dzieci, a w wieku nastoletnim prowadziłam warsztaty plastyczne dla młodszych od siebie. Obserwowanie jak maluchy rosną, zdobywają nowe umiejętności oraz odkrywają swoje talenty jest dla mnie czymś niezwykłym. A towarzyszenie im w tym procesie to dla mnie największa nagroda. Bardzo cenię sobie współpracę z rodzicami. Cieszę się, kiedy mogę być dla nich wsparciem. Poza pracą uwielbiam fotografię, górskie wycieczki i czas spędzony z dala od miasta z moimi dwoma psami i kotem. Mam też słabość do tworzenia nowych przepisów na zdrowe ciasta. W wolnym czasie uwielbiam robić świeczki i szydełkować.
Julia Skrzypkowska
pedagog (obecnie na urlopie macierzyńskim)
Ukończyłam Wydział Pedagogiczny Uniwersytetu Warszawskiego, na którym studiowałam animację społeczno-kulturalną. Nie myślałam na początku, że moja kariera zawodowa będzie związana z dziećmi, ale jak się okazało, znalazłam się w instytucji opartej na filozofii Marii Montessori. I zdecydowałam się tam pozostać... przez 5 lat. Pracowałam jako nauczyciel języka angielskiego w grupie najmłodszych dzieci. Dzieci każdego dnia uczyły mnie, jak cieszyć się życiem, jak doceniać te drobne rzeczy, których my, dorośli, często nie zauważamy. Pokazały mi też, jaką mają w sobie moc, potencjał i zdolności do działania. Te doświadczenia, w połączeniu z metodą Montessori, kursami NVC oraz moim własnym doświadczeniem jako rodzica, sprawiły, że po urodzeniu mojego syna Juliana nie mogłam sobie wyobrazić pracy w konwencjonalnej instytucji. W ten sposób trafiliśmy do Wiosek. Nasz wolny czas spędzamy aktywnie, najlepiej na świeżym powietrzu z naszymi psami.
Kasia Gronowska
pedagog
Jestem zafascynowana drugim człowiekiem i tym jak różnorodny może być w ludzkich oczach świat - zarówno ten zewnętrzny, ale też wewnętrzny. Przyszłość wiążę z pracą jako terapeutka dziecięca. Swoją bezgraniczną sympatię do małych ludzi odkryłam przez przypadek, podejmując się pracy w przedszkolu, a następnie żłobku. Szybko poczułam, że to właśnie im w przyszłości chciałabym towarzyszyć i służyć wsparciem w eksplorowaniu siebie i świata. Uczę się nie tylko o dzieciach, ale przede wszystkim od dzieci. Jest to bardzo cenne doświadczenie, które pomaga mi pozostać czułym i responsywnym dorosłym. Jestem im za to niesamowicie wdzięczna. Prywatnie hoduje rośliny, czytam Muminki, współwychowuje kota Paprocha i szyję nowe rzeczy ze starych rzeczy.
Wiktoria Blongiewicz
pedagog
Odkąd pamiętam intrygował mnie umysł małych ludzi. Ich pasja i niesamowita wyobraźnia, którą tylko one posiadają. Wyrastając z dziecięcych marzeń od razu narodziła się we mnie wizja bycia psycholożką dziecięcą, stąd też oczywisty wybór studiów psychologicznych. W życiu kieruję się trochę utopijną wizją chęci zmieniania świata na lepsze, a widok uśmiechu wśród najmłodszych, obserwacja ich rozwoju i chłonienia informacji jak gąbki daje mi satysfakcję i poczucie, że działam właśnie w tym kierunku. Praca z dziećmi to dla mnie swojego rodzaju symbioza - ja pomagam im w dorastaniu, a one uczą mnie empatii i pokazują nową, dziecięcą wizję świata, której dorośli często nie dostrzegają, a która wnosi niesamowicie dużo. W wolnych chwilach maluję, podziwiam zachody słońca i relaksuje się przy filmach Tima Burtona.
Basia Leszczyńska
pedagog
Z dziećmi pracuję od 16 roku życia i miałam już styczność z każdą grupą wiekową, od maluszków po młodzież. Każdy etap rozwoju przychodzi z nowymi wyzwaniami, które pozwalają mi na ciągły rozwój w pasjonującej mnie dziedzinie. Uwielbiam uczyć się nowych rzeczy i dzielić się swoją wiedzą z innymi. Fascynuje mnie też mózg i to w jaki sposób środowisko i wychowanie wpływają na jego rozwój oraz strukturę. W pracy z dziećmi najważniejsza jest dla mnie empatia i to żeby dziecko czuło się bezpieczne i akceptowane. Chcę dać dzieciakom szansę na odkrywanie siebie i swoich emocji we wspierającym środowisku. Moim największym marzeniem jest zostanie psychoterapeutką dzieci i młodzieży. Całym sercem kocham sztukę, nic więc dziwnego, że interesuję się również arteterapią
Lokalizacja
Poniedziałek
8:00 - 17:00
Wtorek
8:00 - 17:00
Środa
8:00 - 17:00
Czwartek
8:00 - 17:00
Piątek
8:00 - 17:00
Sobota
zamknięte
Niedziela
zamknięte
Żywienie
Posiłki dostarczane przez firmę cateringową Krzepka Rzepka. Stawka dzienna za żywienie: 24 zł.
Dieta
podstawowa, wegańska, wegetariańska, bezglutenowa, bez laktozy, bez cukru
Jedzenie dostarczane przez:
firma zewnętrzna (catering)
Opłata za wyżywienie
24 zł / dziennie
Podejście żywieniowe
dopasowane do dziecka
Wsparcie dla karmienia piersią
tak
Wspierane alergie
gluten, laktoza, jajka, orzechy, ryby i owoce morza, cytrusy
Program i podejście edukacyjne
Podejście edukacyjne
filozofia Reggio Emilia, Montessori, edukacja demokratyczna, NVC - Porozumienie bez przemocy
Rożnorodność i inkluzja
tak
Reagowanie na zmiany klimatyczne
tak
Zerówka
nie
Realizacja podstawy programowej
nie
Języki
angielski
Forma nauczania języków
zajęcia z lektorem
Komunikacja NVC
tak
Dane operacyjne
Polityka zdrowotna
ścisła – dzieci z objawami są odsyłane do domu
Wymagany dowód szczepienia
tak
Chusty niemowlęce w użyciu
nie
Pieluchy w użyciu
tak
Nauka toalety
tak
Rodzic obecny podczas adaptacji
rodzic obecny tyle, ile potrzebuje dziecko
Przerwa wakacyjna
2 tygodnie
Dofinansowanie na dziecko
400
Zniżka dla rodzeństwa
5%
Zniżka w przypadku nieobecności
brak
Wypowiedzenie
3 miesiące
Rutyna dnia
stała, ale z możliwością dopasowania do dziecka
Drzemka
dostosowana do potrzeb dzieci - określona pora, inne spokojne aktywności jeśli dziecko nie śpi
Zajęcia na świeżym powietrzu
czas na placu zabaw
Czas na świeżym powietrzu
codziennie - również gdy pada deszcz i jest zimno
Plac zabaw / ogród / park
publiczny plac zabaw w pobliżu
Aplikacja do kontaktu z rodzicami
tak
Grupy mieszane wiekowo
tak, przez cały dzień i podczas wszystkich aktywności
Wsparcie potrzeb specjalnych
Wspierane potrzeby
wysokowrażliwość
Aktywności terapeutyczne wliczone w czesne
bajkoterapia
Specjaliści
psycholog, logopeda
Wsparcie rodziców
warsztaty
Aktywności terapeutyczne dodatkowo płatne
zajęcia logopedyczne
Placówka integracyjna
nie
Harmonogram dnia
8:00 - 9:00
Przyjście i praca z prowokacjami
Dzieci zbierają się w Wiosce i pracują z przygotowanymi dla nich prowokacjami edukacyjnymi.
9:00 - 9:30
Krąg powitalny
Siadamy w kółeczku i witamy piosenką wszystkie dzieci po kolei. To jest też czas, kiedy wspólnie muzykujemy - gramy na instrumentach, śpiewamy piosenki.
9:30 - 10:00
Śniadanie
Myjemy ręce, zmieniamy pieluchy. Wspólnie siadamy do stołu i spożywamy śniadanie.
10:00 - 11:00
Zajęcia dodatkowe
Każdego dnia bierzemy udział w innych zajęciach dodatkowych, takich jak: gordonki z żywymi instrumentami, język angielski, sensoplastyka, muzykowanie i teatrzyk w formie bajoterapii.
11:00 - 12:00
Czas na zewnątrz
W myśl, “nie ma złej pogody na spacer” codziennie spędzamy czas na placu zabaw. Wyjątkiem są dni, kiedy jest zła jakość powietrza.
12:00 - 12:30
Zupa
Po czasie spędzonym na zewnątrz, jemy ciepłą zupę.
12:30 - 14:30
Czas drzemki
Przyciemniamy światło, zasłaniamy zasłony, włączamy spokojną muzykę i wprowadzamy atmosferę zachęcającą do snu. Dzieci zasypiają na drzemkę.
14:30 - 15:00
Drugie danie
Po drzemce spożywamy drugie danie.
15:00 - 17:00
Swobodna zabawa
Popołudnie to czas na beztroską zabawę w bawialni i małpim gaju. W kąciku relaksu czytamy książki.
16:00 - 16:30
Przekąski
W między czasie wracamy do stołu aby zjeść podwieczorek.
Verified by BLISKO PROTECT
Ta placówka przeszła proces weryfikacji. Oznacza to, że spełnia standardy bezpieczeństwa i jakości wyznaczone przez BLISKO.
Dowiedz się więcejWidzisz coś niepokojącego w tej placówce? Nie spełnia ona standardów BLISKO?
Dofinansowanie
Kwota dofinansowania 98 035,81 zł
O dotację Maluch+ (moduł 3) mogą ubiegać się osoby fizyczne, osoby prawne i jednostki nieposiadające osobowości prawnej. Celem zadania jest utworzenie miejsc opieki dla dzieci do lat 3. Dzięki dofinansowaniu mogliśmy wyposażyć nasz punkt opieki dziennej w niezbędne sprzęty sanitarne, oczyszczacz powietrza, akcesoria wypoczynkowe, zabawki dla dzieci, pomoce dydaktyczne i wózki wieloosobowe. Tworzymy piękną i dostosowaną do potrzeb dzieci przestrzeń, w której będą mogły poznawać świat, rozwijać się i bezpiecznie spędzać czas.
Regulamin płatności
2200 zł
Miesięcznie
tak
Wolne miejsca