WIOSKA TREE HOUSE | żłobek

WIOSKA TREE HOUSE | żłobek

ul. Tamka 34, Warszawa

2900 zł

Miesięcznie

1-3

Wiek (lat)

20

Maks. liczba dzieci w placówce

Kameralny żłobek na Powiślu w Warszawie. Naszą misją jest podążanie za dzieckiem, wsłuchiwanie się w jego potrzeby oraz budowanie z nim dobrej relacji opartej na zaufaniu. Stosujemy empatyczną komunikację i dążymy do tworzenia atmosfery akceptacji, zrozumienia i miłości.

Typ placówki

punkt opieki dziennej

Maks. liczba dzieci w grupie

20

Maks. liczba dzieci na opiekuna

5

Maks. liczba dzieci w placówce

20

Opieka w niepełnym wymiarze czasu

brak

Dofinansowania

tak

Wpisowe

1500 zł

Języki

angielski

O miejscu

Żłobek: Warszawa, Powiśle

Co otrzyma u nas Twoje dziecko?


▪️ dwujęzyczne nauczanie w językach: polskim i angielskim

▪️ podążanie za jego potrzebami w duchu filozofii Reggio Emilia

▪️ wsparcie w rozpoznawaniu emocji i radzenia sobie z nimi

▪️ bezpieczną przestrzeń do swobodnego rozwoju zainteresowań

▪️ codziennie zapewniony czas na placu zabaw, niezależnie od pogody

▪️ adaptację łagodną i dostosowaną do potrzeb dziecka - z rodzicem uczestniczącym tyle, ile potrzebuje tego dziecko i rodzic


Co otrzymasz u nas jako rodzic?


▪️ pewność, że Twoje dziecko jest szanowane i słuchane, że ma przestrzeń na wyrażania potrzeb i emocji

▪️ bycie częścią wspólnoty dzieci, rodziców i opiekunów, w której dostaniesz wsparcie w swojej roli rodzica

▪️ komunikację opartą na Porozumieniu Bez Przemocy (NVC), co oznacza, że zawsze jesteśmy gotowi na otwarty i pełen szacunku dialog na temat Twojego dziecka


Czego nie robimy?


▪️ nie zmuszamy dzieci do drzemki i jedzenia

▪️ nie stosujemy kar i nagród

▪️ nie narzucamy gotowych rozwiązań

▪️ nie prowadzimy tradycyjnej edukacji

▪️ nie oceniamy

▪️ nie ograniczamy dzieci w wyrażaniu swoich emocji


To miejsce jest dla Was, jeśli...


▪️ ważna jest dla Ciebie również estetyka miejsca, jego wyposażenie (głównie drewno) i kolorystyka (jasne barwy) i potrzebujesz, aby przestrzeń stanowiła spójny i ważny element wspierający rozwój dziecka

▪️ szukacie kameralnego miejsca opieki o warunkach zbliżonych do domowych (wioska znajduje się w mieszkaniu, gdzie są kuchnia, domowa łazienka i pokoje, w których dzieci czują się jak w swoim domu)

▪️ szukasz żłobka, w którym Twoje dziecko ma zapewnione codzienne wyjścia na dwór


To miejsce może nie być dla Was, jeśli...


▪️ szukasz tradycyjnego żłobka ze ściśle przestrzeganym planem dnia i realizacją z góry zaplanowanych rocznych harmonogramów wydarzeń

▪️ Twoje dziecko ma specjalne potrzeby rozwojowe i potrzebujesz miejsca, w którym będą one zaopiekowane przez profesjonalistów - ta wioska nie przyjmuje dzieci ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi


Wioska Tree House to żłobek na Powiślu w Warszawie, który należy do sieci żłobków i przedszkoli BLISKO, oferujących opiekę i edukację opartą na empatii i szacunku do dziecka, budowaniu relacji i współpracy z rodzicami. Mamy zarówno żłobki warszawskie, jak i przedszkola w Warszawie należące do BLISKO. Zachęcamy, aby rodzice będący w trakcie rekrutacji do żłobka w Warszawie odwiedzili i poznali nasze placówki, a także pracujących tam pedagogów. Zapraszamy do poznania i doświadczenia zupełnie nowej jakości w edukacji wczesnodziecięcej w żłobku Reggio Emilia, w którym łączymy też elementy Porozumienia bez Przemocy i rodzicielstwa bliskości.

Właściciele

Malwina Zwierzchowska

Malwina Zwierzchowska

właścicielka Wioski

Ukończyłam kilka międzynarodowych szkół i mam bogate doświadczenie zawodowe zdobyte w globalnych korporacjach. Zawsze była we mnie iskra odkrywcy, która ciągnęła mnie do poznawania nowych miejsc, stylów życia i kultur, dlatego decyzja o studiowaniu za granicą przyszła mi naturalnie. Jestem mamą Henia i to z nim każdego dnia odkrywam, jak ważne jest być uważnym rodzicem. Dbam o to, by mój syn miał wolność do rozwijania swojej kreatywności, bez nacisku na gotowe rozwiązania. W moim podejściu do dzieciństwa inspirują mnie myśli Agnieszki Stein i Jaspera Juula, których książki były dla mnie bramą do świata świadomego rodzicielstwa. Moje pasje to sztuka i kulinaria, a także przygody - a największą z nich okazało się dla mnie macierzyństwo! Nie przypuszczałam, że stanie się ono tak silnym motywatorem i inspiracją w moim życiu. Prowadzenie Wioski pozwala mi poczuć, że moja praca ma głęboki sens. To niezwykłe uczucie, wiedzieć, że mogę wpływać na jakość opieki dziećmi, która jest tak fundamentalna dla ich przyszłego życia.

Pedagodzy i opiekunowie

Maja Munder

Maja Munder

teamleader, pedagog

Od ponad dekady pracuję z dziećmi. Już jako małe dziecko troszczyłam się o młodszych od siebie, a w wieku około 10-12 lat prowadziłam w świetlicy warsztaty plastyczne dla młodszych dzieci. Praca z rodzicami, zdobywanie od nich informacji o ich maluchach i dzielenie się moim doświadczeniem to niesamowite doświadczenie. Obserwowanie jak maluchy rosną, odkrywają swoje talenty i towarzyszenie im w tym procesie jest niewiarygodnie satysfakcjonujące. Poza pracą uwielbiam sport, fotografię, górskie wycieczki i czas spędzony z dala od miasta z moimi dwoma psami i kotem. Mam też słabość do tworzenia nowych przepisów na zdrowe ciasta. W wolnym czasie uwielbiam robić świeczki i szydełkować, a rowerowe wycieczki po Polsce to moje ulubione hobby.

Julia Skrzypkowska

Julia Skrzypkowska

pedagog (obecnie na urlopie macierzyńskim)

Ukończyłam Wydział Pedagogiczny Uniwersytetu Warszawskiego, na którym studiowałam animację społeczno-kulturalną. Nie myślałam na początku, że moja kariera zawodowa będzie związana z dziećmi, ale jak się okazało, znalazłam się w instytucji opartej na filozofii Marii Montessori. I zdecydowałam się tam pozostać... przez 5 lat. Pracowałam jako nauczyciel języka angielskiego w grupie najmłodszych dzieci. Dzieci każdego dnia uczyły mnie, jak cieszyć się życiem, jak doceniać te drobne rzeczy, których my, dorośli, często nie zauważamy. Pokazały mi też, jaką mają w sobie moc, potencjał i zdolności do działania. Te doświadczenia, w połączeniu z metodą Montessori, kursami NVC oraz moim własnym doświadczeniem jako rodzica, sprawiły, że po urodzeniu mojego syna Juliana nie mogłam sobie wyobrazić pracy w konwencjonalnej instytucji. W ten sposób trafiliśmy do Wiosek. Nasz wolny czas spędzamy aktywnie, najlepiej na świeżym powietrzu z naszymi psami.

Ania Szulim

Ania Szulim

pedagog

Muzyka jest moim medium wyrażania siebie i zawsze z przyjemnością dzielę się nią w sposób, który odbija moje aktualne emocje. Na mojej drodze muzycznej spotkałam niesamowitych ludzi z podobną pasją. Razem tworzyliśmy muzykę na koncertach w różnych miejscach. Mimo że każdy z nas poszedł w swoim kierunku, zdobyliśmy cenne doświadczenie w graniu na instrumentach i śpiewie. Następnie połączyłam swoją pasję do muzyki z pracą z dziećmi. Odkryłam, jak autentycznie otwierają się pod wpływem muzyki. Dzięki nim nie tylko mogę przekazać swoją miłość do muzyki, ale także czerpać z nich niesamowite muzyczne inspiracje. To odkrycie stało się jednym z najważniejszych momentów w moim życiu i cieszę się, że mogę być tu, gdzie jestem.

Kasia Gronowska

Kasia Gronowska

pedagog

Odkąd pamiętam jestem zafascynowana drugim człowiekiem i tym jak różnorodny może być w ludzkich oczach świat - zarówno ten zewnętrzny, ale też wewnętrzny. Przyszłość wiążę z pracą jako terapeutka dziecięca. Swoją bezgraniczną sympatię do małych ludzi odkryłam przez przypadek, podejmując się pracy w przedszkolu, a następnie żłobku. Szybko poczułam, że to właśnie im w przyszłości chciałabym towarzyszyć i służyć wsparciem w eksplorowaniu siebie i świata. Uczę się nie tylko o dzieciach, ale przede wszystkim od dzieci. Jest to bardzo cenne doświadczenie, które pomaga mi pozostać czułym i responsywnym dorosłym. Jestem im za to niesamowicie wdzięczna. Prywatnie hoduje rośliny, czytam Muminki, współwychowuje kota Paprocha i szyję nowe rzeczy ze starych rzeczy.

Wiktoria Blongiewicz

Wiktoria Blongiewicz

pedagog

Odkąd pamiętam intrygował mnie umysł małych ludzi. Ich pasja i niesamowita wyobraźnia, którą tylko one posiadają. Wyrastając z dziecięcych marzeń od razu narodziła się we mnie wizja bycia psycholożką dziecięcą, stąd też oczywisty wybór studiów psychologicznych. W życiu kieruję się trochę utopijną wizją chęci zmieniania świata na lepsze, a widok uśmiechu wśród najmłodszych, obserwacja ich rozwoju i chłonienia informacji jak gąbki daje mi satysfakcję i poczucie, że działam właśnie w tym kierunku. Praca z dziećmi to dla mnie swojego rodzaju symbioza - ja pomagam im w dorastaniu, a one uczą mnie empatii i pokazują nową, dziecięcą wizję świata, której dorośli często nie dostrzegają, a która wnosi niesamowicie dużo. W wolnych chwilach maluję, podziwiam zachody słońca i relaksuje się przy filmach Tima Burtona.

Lokalizacja

Poniedziałek

8:00 - 17:00

Wtorek

8:00 - 17:00

Środa

8:00 - 17:00

Czwartek

8:00 - 17:00

Piątek

8:00 - 17:00

Sobota

zamknięte

Niedziela

zamknięte

Żłobek Warszawa Powiśle, ul. Tamka 34.

Żywienie

default-image

Posiłki dostarczane przez firmę cateringową Krzepka Rzepka. Stawka dzienna za żywienie: 24 zł.

Dieta

podstawowa, wegańska, wegetariańska, bezglutenowa, bez laktozy, bez cukru

Jedzenie dostarczane przez:

firma zewnętrzna (catering)

Opłata za wyżywienie

24 zł / dziennie

Podejście żywieniowe

dopasowane do dziecka

Wsparcie dla karmienia piersią

tak

Wspierane alergie

gluten, laktoza, jajka, orzechy, ryby i owoce morza, cytrusy

Program i podejście edukacyjne

default-image

Podejście edukacyjne

filozofia Reggio Emilia, Montessori, edukacja demokratyczna, NVC - Porozumienie bez przemocy

Rożnorodność i inkluzja

tak

Reagowanie na zmiany klimatyczne

tak

Zerówka

nie

Realizacja podstawy programowej

nie

Języki

angielski

Forma nauczania języków

zajęcia z lektorem

Komunikacja NVC

tak

Dane operacyjne

Polityka zdrowotna

ścisła – dzieci z objawami są odsyłane do domu

Wymagany dowód szczepienia

tak

Chusty niemowlęce w użyciu

nie

Pieluchy w użyciu

tak

Nauka toalety

tak

Rodzic obecny podczas adaptacji

rodzic obecny tyle, ile potrzebuje dziecko

Przerwa wakacyjna

2 tygodnie

Dofinansowanie na dziecko

400

Zniżka dla rodzeństwa

5%

Zniżka w przypadku nieobecności

brak

Wypowiedzenie

3 miesiące

Rutyna dnia

stała, ale z możliwością dopasowania do dziecka

Drzemka

dostosowana do potrzeb dzieci - określona pora, inne spokojne aktywności jeśli dziecko nie śpi

Zajęcia na świeżym powietrzu

czas na placu zabaw

Czas na świeżym powietrzu

codziennie - również gdy pada deszcz i jest zimno

Plac zabaw / ogród / park

publiczny plac zabaw w pobliżu

Aplikacja do kontaktu z rodzicami

tak

Grupy mieszane wiekowo

tak, przez cały dzień i podczas wszystkich aktywności

Wsparcie potrzeb specjalnych

Wspierane potrzeby

wysokowrażliwość

Aktywności terapeutyczne wliczone w czesne

bajkoterapia

Specjaliści

psycholog, logopeda

Wsparcie rodziców

warsztaty

Aktywności terapeutyczne dodatkowo płatne

zajęcia logopedyczne

Placówka integracyjna

nie

Harmonogram dnia

8:00 - 9:00

Przyjście i praca z prowokacjami

Dzieci zbierają się w Wiosce i pracują z przygotowanymi dla nich prowokacjami edukacyjnymi.

9:00 - 9:30

Krąg powitalny

Siadamy w kółeczku i witamy piosenką wszystkie dzieci po kolei. To jest też czas, kiedy wspólnie muzykujemy - gramy na instrumentach, śpiewamy piosenki.

9:30 - 10:00

Śniadanie

Myjemy ręce, zmieniamy pieluchy. Wspólnie siadamy do stołu i spożywamy śniadanie.

10:00 - 11:00

Zajęcia dodatkowe

Każdego dnia bierzemy udział w innych zajęciach dodatkowych, takich jak: gordonki z żywymi instrumentami, język angielski, sensoplastyka, muzykowanie i teatrzyk w formie bajoterapii.

11:00 - 12:00

Czas na zewnątrz

W myśl, “nie ma złej pogody na spacer” codziennie spędzamy czas na placu zabaw. Wyjątkiem są dni, kiedy jest zła jakość powietrza.

12:00 - 12:30

Zupa

Po czasie spędzonym na zewnątrz, jemy ciepłą zupę.

12:30 - 14:30

Czas drzemki

Przyciemniamy światło, zasłaniamy zasłony, włączamy spokojną muzykę i wprowadzamy atmosferę zachęcającą do snu. Dzieci zasypiają na drzemkę.

14:30 - 15:00

Drugie danie

Po drzemce spożywamy drugie danie.

15:00 - 17:00

Swobodna zabawa

Popołudnie to czas na beztroską zabawę w bawialni i małpim gaju. W kąciku relaksu czytamy książki.

16:00 - 16:30

Przekąski

W między czasie wracamy do stołu aby zjeść podwieczorek.

Verified by BLISKO PROTECT

Ta placówka przeszła proces weryfikacji. Oznacza to, że spełnia standardy bezpieczeństwa i jakości wyznaczone przez BLISKO.

Dowiedz się więcej

Widzisz coś niepokojącego w tej placówce? Nie spełnia ona standardów BLISKO?


Dofinansowanie

Dofinansowanie

Kwota dofinansowania 98 035,81 zł

O dotację Maluch+ (moduł 3) mogą ubiegać się osoby fizyczne, osoby prawne i jednostki nieposiadające osobowości prawnej. Celem zadania jest utworzenie miejsc opieki dla dzieci do lat 3. Dzięki dofinansowaniu mogliśmy wyposażyć nasz punkt opieki dziennej w niezbędne sprzęty sanitarne, oczyszczacz powietrza, akcesoria wypoczynkowe, zabawki dla dzieci, pomoce dydaktyczne i wózki wieloosobowe. Tworzymy piękną i dostosowaną do potrzeb dzieci przestrzeń, w której będą mogły poznawać świat, rozwijać się i bezpiecznie spędzać czas.

Regulamin płatności

Social media

facebookinstagram

2900 zł

Miesięcznie

tak

Wolne miejsca

Nasza strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dalsze korzystanie z tej strony internetowej oznacza akceptację plików cookies.