WIOSKA TINY WINGS | żłobek

ul. Rydygiera 13B/U4, Warszawa

2600 zł

Miesięcznie

1-3

Wiek (lat)

13

Maks. liczba dzieci w placówce

Żłobek na Żoliborzu w Warszawie. Wioska bliskościowa. Podejście Reggio Emilia, elementy Montessori, pedagogika waldorfska. Ważnym elementem edukacji jest muzyka. Komunikacja NVC. Własny plac zabaw wewnętrzny i zewnętrzny. Edukacja outdoorowa. Angielski metodą immersji, program Spek:art.

Typ placówki

żłobek

Maks. liczba dzieci w grupie

14

Maks. liczba dzieci na opiekuna

5

Maks. liczba dzieci w placówce

13

Opieka w niepełnym wymiarze czasu

na godziny

Dofinansowania

tak

Wpisowe

1400 zł

Języki

angielski, francuski

O miejscu

Żłobek: Warszawa, Żoliborz

W tym miejscu jest również przedszkole dla dzieci w wieku 3–6 lat Wioska Tiny Wings

Za naszą wyjątkową ofertę odpowiadają zaangażowane pedagożki, które korzystają z najnowszych osiągnięć w dziedzinie neurodydaktyki oraz psychologii wczesnodziecięcej. Nasze podejście oparte jest na Rodzicielstwie Bliskości, Porozumieniu bez Przemocy oraz metodach alternatywnych, wzbogaconych o: muzykę, sztuki wizualne, literaturę i kontakt z naturą. W naszej wiosce dzieci czują się jak w domu.


Co otrzyma u nas Twoje dziecko?

▪️ bliskościową opiekę w przystosowanej do potrzeb dziecka przestrzeni

▪️ innowacyjną edukację opartą na podejściu Reggio Emilia, pedagogice montessoriańskiej i waldorfskiej

▪️ codzienne zabawy na wewnętrznym placu zabaw (tzw. małpi gaj)

▪️ codzienne wyjścia na dwór i zabawy na naturalnym placu zabaw i w ogródku

▪️ codzienne umuzykalnianie - gry na instrumentach, śpiew, taniec

▪️ profesjonalnie przygotowane posiłki tworzone z pasją

▪️ indywidualną i łagodną adaptację

▪️ dwujęzyczność

▪️ rozwój kreatywności, umiejętności rozwiązywania problemów i myślenia badawczego (krytycznego)

▪️ wychowanie przez sztukę

▪️ profesjonalne wspieranie rozwoju emocjonalnego i społecznego

▪️ opiekę wysoko wykwalifikowanego zespołu


Co otrzymasz u nas jako rodzic?

▪️ pewność, że Twoje dziecko jest w bezpiecznym, czystym środowisku (klimatyzacja, wentylacja, filtry czyszczące powietrze, lampa UV)

▪️ możliwość śledzenia rozwoju swojego dziecka poprzez regularny kontakt z naszą kadrą

▪️ komunikację z pedagogami bazującą na Porozumieniu bez przemocy (NVC)

▪️ możliwość uczestnictwa w tworzeniu przestrzeni, która dostosowuje się do potrzeb dziecka

▪️ możliwość skorzystania z opieki w niepełnym wymiarze - są pakiety na godziny lub na pół dnia

▪️ możliwość wzięcia udziału w piknikach rodzinnych czy spotkaniach świątecznych, a także warsztatach dla rodziców

▪️ możliwość prowadzenia zajęć dla dzieci, opowiadania o swoich pasjach czy pracy


Czego nie robimy?

▪️ nie ograniczamy się do tradycyjnych metod nauczania - korzystamy z najnowszych osiągnięć neurokognitywistyki

▪️ nie zmuszamy dzieci do drzemki i jedzenia

▪️ nie stosujemy kar i nagród

▪️ nie zmuszamy do noszenia śliniaka, kapci

▪️ nie mamy cukru w menu

▪️ nie zmuszamy do udziału we wszystkich aktywnościach


To miejsce jest dla Was, jeśli...

▪️ chcesz, żeby Twoje dziecko rozwijało swoje unikalne zdolności i zainteresowania w zgodzie z najnowszą wiedzą o rozwoju człowieka

▪️ ważna jest dla Ciebie bliskościowa opieka i edukacja, która uwzględnia i szanuje emocje i potrzeby dziecka

▪️ szukasz miejsca, które zaoferuje Twojemu dziecku różnorodne doświadczenia, np. gry na instrumentach, tańce, zabawy sensoryczne

▪️ szukasz miejsca, w którym możesz skorzystać z opieki w niepełnym wymiarze - są pakiety na godziny lub na pół dnia

▪️ chcesz, żeby Twoje dziecko uczyło się angielskiego metodą immersji

▪️ potrzebujecie łagodnej adaptacji dostosowanej do Waszych indywidualnych potrzeb i tempa - tutaj razem ustalacie przebieg adaptacji


To miejsce może nie być dla Was, jeśli...

▪️ szukasz tradycyjnej edukacji i opieki

▪️ nie zgadzasz się z ideą rodzicielstwa bliskości i nie chcesz stosować jej w wychowywaniu swojego dziecka


Jeśli po zapoznaniu się z informacjami czujesz, że to miejsce nie jest dla Was, wróć na naszą mapę i poszukaj innego żłobka w Warszawie lub konkretnie w dzielnicy: Żoliborz.

Właściciele

Marta Matys

Marta Matys

właścicielka Wioski

Interesuję się nauką na temat rozwoju ludzkiego mózgu i procesów uczenia się. Brałam udział w wielu szkoleniach i konferencjach dotyczących rozwoju psychofizycznego dziecka, rodzicielstwa bliskości, neurodydaktyki, zamierzonej wielojęzyczności oraz pedagogiki Montessori, prowadzonych przez takie osoby jak A. Stein, M. Stańczyk, M. Komsta, M. Musiał, dr S. Szramek-Karcz, dr A. Czerska. Jestem mamą dwóch wspaniałych chłopców (Franek i Julek) - źródła mojej największej radości i rozwoju. Każdego dnia, nie tylko w relacji z moimi dziećmi, korzystam z wiedzy, którą przekazuje NVC i Self-Reg. Zdecydowałam, że chcę szerzej wykorzystać moją wiedzę, empatię i fascynację małym człowiekiem, stąd idea prowadzenia Wioski. Moim marzeniem jest stworzenie miejsca, które będzie dostosowywane do potrzeb dziecka, gdzie każda jego emocja będzie akceptowana, a zróżnicowane talenty dostrzeżone i rozwijane zgodnie z najnowszymi odkryciami z zakresu neurokognitywistyki. Wierzę w siłę miejsca, w którym wszyscy - dzieci, rodzice i pedagodzy - mogą liczyć na szacunek, zrozumienie i wsparcie, a ich potrzeby będą brane pod uwagę.

Pedagodzy i opiekunowie

Renata Żarnecka

Renata Żarnecka

pedagożka

Jestem pedagogiem z pasją i zaangażowaniem. Mam ukończone studia z pedagogiki resocjalizacyjnej, pedagogiki specjalnej oraz wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Muzyka to moja miłość i ważne narzędzie, które wykorzystuję do wspierania rozwoju dzieci. Jestem absolwentką szkoły muzycznej II stopnia - potrafię grać na wielu instrumentach, a także tworzę je sama. Dzięki temu w Wiosce nie brakuje instrumentów muzycznych, a muzyka, śpiew i taniec są na porządku dziennym. Prowadzę zajęcia: Gordonki, muzykoterapii, rytmiki, umuzykalniania metodą Batii Strauss i wiele innych. Ukończyłam także kurs na temat zastosowania pedagogiki Montessori dla dzieci do 3. roku życia. Czerpię również z pedagogiki waldorfskiej. Wierzę w bliskościowe podejście w edukacji oraz komunikację opartą na Porozumieniu bez przemocy. Jestem nastawiona na rozwój osobisty, z którego korzyści czerpią przede wszystkim dzieci. W wolnym czasie tworzę instrumenty oraz pomocniki i zabawki z drewna.

Lovely Rose Yap

Lovely Rose Yap

pedagożka

My name is Lovely Rose Yap, 27 years old and I am from Philippines. I finished my studies at Politechnical University of the Philippines with a degree of Bachelor of Secondary Education Major in enlish. My experience with pre-schoolers started when I worked here in Poland as an enlish Teacher in an International School located in Warsaw. But before teaching here I was a teacher for highschool studends in the Philippines. There, I taught them Arts, Music, and Livelyhood Education which focuses on Agriculture, Culinary Arts, Interior Design and Marketing. I'm musically inclined as well and I was part of a choir for 5 years in our local Catholic church. I am very passionate with music and the arts. But aside of dreaming to become an artist I realized that my calling profession was in the field of teaching. My goal is to combine knowledge in arts and my profession as a teacher to help young learners to enhance their creativity while developing their special abilities in different aspects of life. I have dedicated a lot of my time in taking care of children, and I must say I enjoy every single moment of it. I am dedicated in nurturing the social and emotional development of each child and it is my pleasure to make sure each child recieves the best care and love that they all deserve.

Natalia Kopko

Natalia Kopko

pedagożka

Od momentu ukończenia szkoły średniej pełnię rolę opiekunki dziecięcej. Choć posiadam wykształcenie technologa odzieży i kosmetologii, to praca z dziećmi zawsze sprawiała mi najwięcej radości. Projektowanie ubrań jest moją drugą pasją, którą pielęgnuję do dziś. Już jako młoda dziewczyna łatwo nawiązywałam kontakty z maluchami. W codziennym życiu to właśnie dzieci stanowią dla mnie źródło inspiracji. Uważam, że my, dorośli, mamy wiele do nauczenia się od nich. Posiadam certyfikat opiekunki dziecięcej do lat 3. Pracowałam jako niania, pracownik żłobka, a także jako asystent nauczyciela w przedszkolu. Kocham pracować z dziećmi, wspierać ich rozwój, być wrażliwą na ich potrzeby. Najbardziej fascynuje mnie zanurzenie się w ich świecie, świecie bez ograniczeń, pełen kreatywnych pomysłów. Z przyjemnością angażuję się w zabawy plastyczne, malowanie, lepienie, a także zabawy sensoryczne. Nie obawiam się skakać z dziećmi po kałużach - wręcz przeciwnie, uwielbiam takie formy aktywności. Moje zainteresowania obejmują rozwój psycho-społeczny dzieci, jego ewentualne zaburzenia, a także wpływ środowiska na kształtowanie się człowieka. Jestem matką dwóch pełnych energii chłopców - Janka i Kubusia.

Lokalizacja

Poniedziałek

7:45 - 17:30

Wtorek

7:45 - 17:30

Środa

7:45 - 17:30

Czwartek

7:45 - 17:30

Piątek

7:45 - 17:30

Sobota

zamknięte

Niedziela

zamknięte

Przedszkole na Żoliborzu Południowym, Warszawa, ul. Rydygiera 13B/U4. Łatwy dojazd komunikacją miejską i samochodem. W pobliżu parking publiczny bezpłatny.

Żywienie

default-image

Dieta

wegańska, wegetariańska, bezglutenowa, inna, podstawowa, bez laktozy, bez cukru

Jedzenie dostarczane przez:

firma zewnętrzna (catering)

Opłata za wyżywienie

-

Podejście żywieniowe

BLW, dopasowane do dziecka

Wsparcie dla karmienia piersią

tak

Wspierane alergie

laktoza, cytrusy, ryby i owoce morza, orzechy, jajka, inne, gluten

Program i podejście edukacyjne

default-image

Podejście edukacyjne

Montessori, filozofia Reggio Emilia, program autorski, edukacja outdoorowa

Rożnorodność i inkluzja

tak

Reagowanie na zmiany klimatyczne

tak

Zerówka

-

Realizacja podstawy programowej

-

Języki

angielski, francuski

Forma nauczania języków

-

Komunikacja NVC

-

Dane operacyjne

Polityka zdrowotna

elastyczna – kaszel i katar akceptowane, dzieci z gorączką są odsyłane do domu

Wymagany dowód szczepienia

nie

Chusty niemowlęce w użyciu

nie

Pieluchy w użyciu

tak

Nauka toalety

tak

Rodzic obecny podczas adaptacji

rodzic obecny tyle, ile potrzebują dziecko i rodzic

Przerwa wakacyjna

2 tygodnie

Dofinansowanie na dziecko

400

Zniżka dla rodzeństwa

200 zł

Zniżka w przypadku nieobecności

nie

Wypowiedzenie

-

Rutyna dnia

stała, ale z możliwością dopasowania do dziecka

Drzemka

dostosowana do potrzeb dzieci - określona pora, inne spokojne aktywności jeśli dziecko nie śpi

Zajęcia na świeżym powietrzu

prace w ogrodzie, wycieczki plenerowe, kuchnia błotna, czas na placu zabaw, spacery w okolicy placówki

Czas na świeżym powietrzu

codziennie - również gdy pada deszcz i jest zimno

Plac zabaw / ogród / park

-

Aplikacja do kontaktu z rodzicami

-

Grupy mieszane wiekowo

-

Wsparcie potrzeb specjalnych

Wspierane potrzeby

wysokowrażliwość, Asperger, autyzm, zaburzenia SI

Aktywności terapeutyczne wliczone w czesne

bajkoterapia, zajęcia TUS (trening umiejętności społecznych), poradnia psychologiczna

Specjaliści

neuropsycholog, dogoterapeuta, psycholog, psychoterapeuta

Wsparcie rodziców

psycholog, warsztaty

Aktywności terapeutyczne dodatkowo płatne

indywidualne zajęcia logopedyczne, zajęcia TUS (trening umiejętności społecznych), terapia SI, terapia pedagogiczna

Placówka integracyjna

-

Harmonogram dnia

0:00 - 0:00

Verified by BLISKO PROTECT

Ta placówka przeszła proces weryfikacji. Oznacza to, że spełnia standardy bezpieczeństwa i jakości wyznaczone przez BLISKO.

Dowiedz się więcej

Widzisz coś niepokojącego w tej placówce? Nie spełnia ona standardów BLISKO?


Dofinansowanie

Dofinansowanie

Kwota dofinansowania 70 000 zł

Całkowita kwota zadania: 87 916,93. Kwota dofinansowania: 70 000. O dotację Maluch+ (moduł 3) mogą ubiegać się osoby fizyczne, osoby prawne i jednostki nieposiadające osobowości prawnej. Celem zadania jest utworzenie miejsc opieki dla dzieci do lat 3. Dzięki dofinansowaniu mogliśmy wyposażyć nasz punkt opieki dziennej w niezbędne sprzęty sanitarne, oczyszczacz powietrza, akcesoria wypoczynkowe, zabawki dla dzieci, pomoce dydaktyczne i wózki wieloosobowe. Tworzymy piękną i dostosowaną do potrzeb dzieci przestrzeń, w której będą mogły poznawać świat, rozwijać się i bezpiecznie spędzać czas.

Regulamin płatności

Social media

facebookinstagramwebsite
pink-arrow-right

2600 zł

Miesięcznie

tak

Wolne miejsca

Nasza strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dalsze korzystanie z tej strony internetowej oznacza akceptację plików cookies.